bolak

Jak fungovala ta soutěž Nic než pravda?

S tím moderátorem s tou lesklou šiškou. Mně je divný že se tam žádný soutěžící nehádal, když mu na konci jeho hry řekli že „TO JE LEŽ“ a vyřadili ho ze hry. Že nikdo neřek „Ne, to není lež, to je pravda!!!“, podle mě normální člověk by tak zareagoval, protože pokud by to co řekl byla lež, a on věděl že se na to přijde, tak proč by to říkal když mu položili tu otázku? Přece jediný čeho by tím dosáhl by bylo to, že by se tím připravil o ty peníze který mohl vyhrát, a v tom případě by lhát nemělo smysl.

A to tam ty jejich otázky s nima nejdřív testovali na detektoru lži? Ale stejně, nerozumím tomu. Dobře, tak položej mi otázku, která vím že může dopadnout dvěma způsoby, buď řeknu pravdu a pak postoupím dál a můžu vyhrát peníze, nebo řeknu lež, vypadnu, žádný peníze nevyhraju a oni navíc řeknou že TO JE LEŽ!!, tím pádem vlastně stejně pravda vyjde najevo, a pak tomu teda nerozumím, proč by v tom případě někdo říkal lež, vždyť to nedává smysl.

Nejlepší odpověď
annas

Matně si vzpomínám na soutěž, nesledovala jsem ji pravidelně. Většinou, když je něco nového, tak se jednou podívám.

Moderátor se jmenoval Šiška.

Domnívám se, že někteří u intimních otázek neříkají pavdu, domnívají se, že detektor lži obeltsí. Nepřiznají třeba nevěru, o níž manžel neví, nebo jiné nepravosti atd.., ale detektor odhalí.

„Ovšem ve skutečnosti "malá krabička se čtyřmi šlaufy“, jak ji popsal moderátor, tak démonické kousky neumí. Pracuje jen tiše v zákulisí, s hráči projíždí otázky několikrát a posléze podle klikyháků vyhodnocuje, jestli a kdy se dotyčný potil, klepal, zrychlil dech… Zkrátka kdyby tohle všechno zabíraly kamery, unylý pořad by byl ještě stokrát delší a už vůbec k neukoukání.

Jenže televizní hrátky s pravdou mají nepohádkový princip. Prásknu se, že si občas nevyčistím zuby, a za to mi zaplatí. Podle téhle divné logiky by veřejní činitelé, kteří by doznali majetkové čachry, dostali místo trestu ještě další milionek za to, že jako čestní hoši kápli božskou.

Placené pokání slibuje vedle nového televizního náboženství i politický zlatý důl. Naštěstí se odkládá, protože jeho prorok – detektor lži – není ještě neomylný. Výsledky testu u nevinného mohou zkreslit emoce, naopak šikovní viníci se dokážou prolhat k svatozáři. Ostatně ani ty vlezlé peoplemetry nemají přesný „metr na lidi“. Vědí, nač se díváme, ale co si o tom myslíme, to z nás zatím nevymlátily.
Mirka Spáčilová
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/detek­tor-lzi-uz-neni-strasak-ale-zlaty-dul-fjg-/domaci.aspx?c=A080827­_190847_nazory_dp

O výhře rozhodovaly odpovědi na intimní otázky.

Někde jsem četla, že emoce mohou odpověď ovlinit.

„Ne vždy je však možné výsledky detektoru jednoznačně vyložit. Část otázek totiž může vyznít neurčitě vlivem nervozity vyšetřovaného apod. Nikdy se nedá s jistotou říci, že dotyčný je vrah, i když detektor zaznamená při otázce: Zabil jste ji? velkou nervozitu a vyšetřovanému "neuvěří“.

Je jasné, že 100% účinná detekce lži neexistuje. Bohužel. Kriminalistika by pak ztratila smysl a veškeré dokazování viny by se smrsklo na pár minut před soudem a otázku: „Zabil/a jste ho/ji?“

Zdroj: https://techn­et.idnes.cz/de­tektor-lzi-usvedci-kazdeho-pravda-nebo-lez-f3k-/tec_technika­.aspx?c=A080421­_144406_tec_techni­ka_kuz

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/148075-nic-nez-pravda-prvni-soutezici-si-prosla-televiznim-ocistcem.html

bolak

Ale ty otázky přece oni dostávali předem, tedy odpovídali na ně už dřív, jak by jinak přesně věděli, na co se určitého člověka mají přesně zeptat, a kde je ta hranice aby to ten který konkrétní člověk zabalil až v průběhu soutěže a vydělali něco na sledovanosti. Přece nemůžou hned napálit tu otázku při který si dotyčný nakálí do kalhot hned jako první, to by ta soutěž divácky neměla smysl.

Takže podle mýho to bylo tak, že někdy před pořadem byl účastník napojenej na detektor lži, tam na něj zkoušeli všechno co na sebe vyklábosil do dotazníku + to co o něm zjistili + to co by mohlo bejt..ale dotyčný to na sebe neprozradil, zkoumali jak na to reagoval a v křesle už pak šli najisto, a vyhodnocovali podle jeho předchozích reakcí. Pak ale lživé odpovědi nedávají smysl, protože stejně hned po tom co dotyčný zalže, mu moderátor oznámí že je to lež, takže pravda vyjde najevo a ještě přijde o prachy.

annas

Četl jsi článek v odkazu? Oni zkoušeli, při čem ho mohou nachytat.