zjentek

Jak fenku naučit zvracet mimo kobereček?

Jediný historický kousek na podlaze, 1×2 metru snad z Persie a Fany jej nejspíš pojala za kus trávníku a už je oblitej ze všech pozic.
Šlo by ji nějak naučit, aby blila na dřevo, který je všude okolo? Je na to nějaká finta?

Gecco, jorkšíračka bleje když je zdravá a správně krmená, je to taková „hříčka genetiky“.
Udělá to třeba jednou tejdně k ránu po probuzení a hned potom je plná života.
Je to chemicky agresívní žlutá „šťáva“, tak si představ, jak takovej koberec vypadá třeba za rok.
Ty máš supr nápady, nevíš taky jak docílit, aby nechodila zrovna na ten peršan?

Nejlepší odpověď
gecco

Ty brďo – nebylo by lepší, aby Fanynka neblila???

  1. je nemocná (mazej s ní k vetovi)
  2. cpeš ji vánočním cukrovím (to taky nemusí přežít!!)

_____________­________________________­_____
To nevím – leda se s ní můžeš o ten koberec poprat a tak jí vysvětlit, že je jen tvůj…
😉

Další odpovědi
chachar1922

To asi se neovlivni. Nebo ji proste pritom nachytat a dat jinam drive nez to poblije a udelat ji nějaké zvlast mistecko z plinky a tak jak by se psa na to ucilo curat, tak ji ucit na to blit.
Jinak me nic nenapada.

Ja dneska měla v pet rano super prekvapko. Bouda do ktere se mi blbe leze, je zevnitr durch posr.. Nevim co mi zase kde sezral, ale stoji to za to.
Steny, koberec, proste vsechno.

Danina65

Těžká věc, já mám ty své hafinky celkem vychované, ale pokud Eli potřebuje blindit, pak si vyskočí na sedačku, schová se do rohu a tam.Stane se to jednou za uherský a je to jen polévková lžíce, tzn to moc neřeším.Vysvětluji si to tak, že ví, že dělá něco, co nesmí a tak se s tím bezpečně zašije.Má citlivý žaludek, máme spec granule, už se tak narodila.Ale pokud tobě blindí častěji, souhlas s Gecco, sprintuj na veterinu.

terry

Spíš by bylo lepší, kdyby nevracela vůbec. Zvracení není normální a zdravé taky ne. Mí psi zvrací opravdu výjimečně.
Ona, chudák, neví, kdy to na ní přijde. Ani lidi občas nedoběhnou.
Koberec ochráníš tím, že odstraníš příčinu zvracení.

Pár známých tyto psy má a nezvrací tak často. Spíše výjimečně, jako ostatní psi.

anonym

Tak ten kobereček nastartuj, ať se vznáší tak metr nad zemí a určitě bude grcat okolo!

anonym

Vymáchat v tom čumák a včas vodit ven. (Trestat jen při přistižení – nikoli při nalezení.) Rovněž psa netrestat za návrat, nýbrž za útěk. (Což lze asi jen elektrickým obojkem – při trestání po návratu se pes bude bát vracet…) Také předcházet zvracení – poradit se s veterinářem o stravě (typ, čas podání, …), rozvržení venčení, …

zjentek

Matesax, s tebou do divočiny jedině na vodítku.

terry

Matesax, jsi normální? Psovi je zle, zvrací a ty ho chceš navíc trestat? Je vidět, kolik máš zkušeností s výchovou zvířat. El.obojek bys potřeboval sám, abys poznal, jak to je příjemný.

chachar1922

Matesax: to Tobe bych dala eletricky obojek. Pane boze!