Lilienka

Jak evidovat v daňové evidenci vratné lahve?

Dobrý den, dělám daňovou evidenci příbuzným – jedná se o malý obchod. Potřebovala bych vědět, jestli jsme loni evidovali správně vratné obaly od mléka. Dávali jsme je jako příjem (v paragonech zapsáno (+ 20 Kč)). Pokud někdo láhev přinesl dali jsme do paragonu minusovou položku.(-20 Kč) K fakturám jsem se dostala až teď, mám evidovat nakoupené zálohové lahve jako výdaj?

Ptám se jestli si otázku nepřečte ideálně někdo kdo dělá účetní v obchodě, praxi nemám.

Nejsem účetní – možná někdy v budoucnu, jsem student, díky za trpělivost.

Odpovědi
Hlada

Čistě teoreticky by to měly být příjmy a výdaje nevyplývající z podnikání. Jestli se to ale tak dělá i v praxi, nevím.

mosoj

Nejsem účetní, ale kdybych ho dělal, tak už to dávno vím.

Nicméně nákup flašek i s mlékem je podle mně výdaj, prodej mléka i s flaškou je příjem. Vrácení lahve od zákazníka je pro mně výdaj, vrácení lahve dodavateli je příjem. 1–1 = 0

eumx

Asi se ptáš na špatném místě. Ale do to ho.