hapiky

Jak ekonomicky slabý stát musí být, aby byl považovaný za banánovou republiku?

Nejlepší odpověď
Rokio

Chtěl bych ještě doplnit odpověď Gestase, že banánová republika je také velmi nestabilní stát, kde vládne bohatá menšina a je zde vysoká korupce. Jedná se hlavně o africké státy a státy Jižní Ameriky.

Další odpovědi
Lamalam

V případě „banánové“ republiky se jedná spíše o politickou nestabilitu.

Gestas

Banánová republika se vyznačuje především vysokým podílem priméru na HDP.