Rohlik

Jak důležité je dodržovat interval mezi antibiotiky?

Je mnoho druhů antibiotik a mnoho z nich se například má užívat po 12-ti hodinách, tedy 2× denně. Jak důležité je dodržovat tento interval? Je opoždění o 10 minut problém? Nebo až hodina, dvě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Opoždění o jednu hodinu nehraje roli u jakéhokoliv ATB. Co dělat, když vynechám jednu dávku – to zpravidla popisuje příbalový leták. Přesněji nemůžu odpovědět, protože nevím o jaké ATB se jedná.

Další odpovědi
ivzez

10 minut by vadit nemělo, hodina už může být problém,
protože se neudrží rovnoměrná hladina.

elkon

Zeptej se doktora, který ti to dal užívat.

aliendrone

Důležité to je, protože atb se z tebe vyplavují a bakterie nesmí dostat čas k tomu, aby se díky jejch nepřítomnosti vzpamatovaly a chytily „druhý dech“!

Nedodržení předepsaného intervalu vede k prodloužení a komplikacím léčby, v krajním případě i k nutnosti změny medikace směrem k ještě horšímu svinstvu!