Kepler

Jak drahé/levné jsou taxíky u vás?

Ve Valmezu má všech 5 taxikářských firem víceméně jednotnou sazbu 40 Kč, pokud je to uvnitř města a ne na periférie. Dnes mi dělal problém vůbec se dovolat taxíka. Jak je to u vás (a kde)?

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/doprav­n%C3%AD-zna%C4%8Dka-%C5%A1t%C3%ADt-provoz-6797/

Nejlepší odpověď
iceT

V Ol je několik taxislužeb. Atlant, City, Oltaxi, STaxi, Ladytaxi, která má za řidiče jen ženy, Studenttaxi, Vi3 a nevím ještě jaké jiné, určitě to není všechno.
Atlant a City jsou nejdražší, ale nevím kolik jízda stojí.
Vi3 po novém roce zdražilo z 89,– na 111,– a určitě se cena zvedla i jinde. Nejlevnější je teď údajně 85,– Studenttaxi, okolní čtvrtě Holice, Neředín, Olympie, Chválkovice, Globus, Slavonín, Horní Lán, je jednotná sazba 150,–.

Další odpovědi
Edison

U nás moc.

Ve ValMezu jsem kdysi byl pracovně. Když jsme se s chlapama v noci „upravili“, sháněli jsme taxála.. V celym city byl jen jedinej. Na zavolání odmítal přijet, tak jsme ho museli „dojít“. Ale zase jezdil po city za jednotonou sazbu asi padesátikoruny… Jsme se mu děsně tlemili… 😁

briketka10

Tý jo to máš zadáčo. U nás nejmíň si řek 80 k nám na vesnici
a to fakt koukám, nejdražší co mě vez byl za 230 to jsem si řekla
v duchu, jestli se nesplet :(
Nejlevnější Taxi V13 mají auta, jako VB oranžovobílý. Pokaždý se
dovolám :)

autacek

Tak čtyřicet kaček tady u nás stojí socka, ne drožka. Na čtyřiceri začíná nástupní sazba, tedy platba za to, že si sedneš.

Jestli ty si místo taxi nevoláš seniorbus.

aliendrone

Ani nwm, obvykle jezdím s kámošem taxikářem nebo rychlou želvou – dle toho, jestli jsem autem přijel nebo ne. Pokud má kámoš fajrunt a jsem nucen využít služeb neznámého řidiče, tak dojde na cenové vyjednávání, já nepožaduji účtenku (zapínat taxametr), pročež se za max. 3kila (ale to už musí být třeba z Počernic na Barrandov, jinak obvykle za 200) dostanu po Praze odkudkoliv kamkoliv (s vyjímkou prasákova letiště pochopitelně).

Ještě nikdy jsem nevyužil Uber (nechci instalovat appku) – jsou prý dost levní, ale 40Kč/km mi přijde dost i v lokalitě, kde hrozí setkání s Jožinem z Bažin či nedejbože s Keplerem! Takže jsem zmaten – není Valmez někde v zóně bojů na Ukrajině nebo tak něco? To by tu cenu vysvětlovalo. Jinak co se týká dosažitelnosti taxislužby si nemohu stěžovat, právě naopak. Taxíky s bengama tvoří v noci snad 50% procent silničního provozu. (a oboje jezdí jako prasata) :(

Kryšpín

Občas vidím pro důchodce a invalidy sociální služby 5–10 tvrdých českých.

Kepler

Briketko, neboj se, u nás to taky stojí 80.- pokud jde o přejezd z periférie a na periférii na opačné straně města.

Edison

Heh??? ValMez má periférie??? 😁 Jóóó.. ty myslíš Vsetín!! 😁 😁

Kepler

Vsetín je bohužel okres nařízený komárama, před tím to byl VM. VS dnes je tradégie, rodákem Čunkem počínaje. A jinak každé městečko má své periférie, nejen Prágl.

Edison

Briketko, ti jsou žluto-bílí!! 😁 A slovenská VB-taxi se s nimi (Vi3) dokonce soudí. 😁 Možná mezi nimi došlo už k nějaký dohodě. ale zrovna tuhle jsem o tom četl článek… Dohledatelný na netu…

briketka10

A jó tak rychle jsem si na tu barvu nevzpomněla.
Moc taxíkem nejezdím nejsem tak bohatá :))