iemms

Jak dozrají rajčata?

Na keřících je ještě hodně nedozrálých rajčat, oranžových, zelených. Otrhat je jednotlivě či v trsech a kam s nimi?
Jde o druhy menších velikostí.

Nejlepší odpověď
annas

Já je dám do krabice, přidám několik jablek (urychlují červenání), přikryju hadrem a nechám ve špíži. Postupně dozrají.

Další odpovědi
flodur

Já je dávám do trouby/samozřejmě studené/ na plech rozložené a troubu zavřít.Krásně dozrají i zelené.Otrhané bez stopek.

Merlin

Zrovna psali v časopise Zahrádkář že je taky dobré vytrhnout celou rostlinu a zavěsit ji na tmavší sušší místo s pohybem vzduchu a že zelené plody hezky dozrají.

rybíz

Balí se také do papíru a na suchém a tmavém místě také rychle dozrávají.

oskar

Já je dám do kameňáku přikreju dám do spižírny.

elektrikář

Nandat do nádoby s jablky ta uvolňůji plyn etylén a jeho pomocí rychle rajčata dojdou.