Avatar uživatele
Bronzový

Jak dožívali někteří generálové z druhé války v Německu?

Někteří vysocí pobočníci Hitlera zemřeli v 70-80 letech minulého století, na př. nejvěrnější pobočník Hitlera Rudolf Hess v roce 1995, tento nacista měl zvláštní zálibu byl sexuálně dezorientován a velmi rád se oblékal do ženských šatů, včetně podprsenky a kalhotek. Generálové, kteří rozkazy pro svá vojska devastovala Polsko, Ukrajinu, Rusko dožívali ve vězení, neb si konec své skopčácké zrůdné činnosti vegetovali na svobodě již v demokratické zemi.


Rudolf Hess byl podle stanice CNN zástupce Hitlera, také jeho přídržtaška a občas údajně i podržel

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V odkazu najde všechny německé válečné zločince.
https://cs.wikipedia.org/…

Další odkaz - odsouzení v norimberských procesech

https://cs.wikipedia.org/…

...

Když si v obou odkazech kliknete na jméno, dovíte se víc.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Někteří byli odsouzeni, někteří nebyli. Třeba nadoživotí odsouzený lidický vrah SS-Obersturmführer Max Rostock dostal od soudruha presidenta Zápotockého v roce 1953 milost.

Rudolf Hess byl generál???


Avatar uživatele
Stříbrný

Tohle je VELICE kontroverzní téma, protože není vůbec jednoduché definovat CO a proč by mělo být trestáno (a pokud vůbec). Válečných zločinů se dopouštěly všechny strany konfliktu, trestáni byli ovšem pochopitelně pouze poražení.

Norimberský proces nebo poválečné procesy na dálném východě jsou typickou ukázkou "spravedlnosti vítězů", kdy velmi často byli trestáni nevinní a skuteční zločinci trestu unikli. (Podle mne - jelikož se to vrátit z5 nedá - by se na to mělo v tichosti zapomenout a ne to dokola připomínat a dokonce z toho dělat "spravedlnost"!)

Např. velkoadmirál Dönitz vyfasoval v Norimberku 10 let aniž by se čehokoliv dopustil (co by bylo alespoň trochu napadnutelné). Jeho smůla byla, že ho Hitler jmenoval nástupcem a hlavně veliké úspěchy slaboučkého německého námořnicta (především ponorek). Na východě vezmu jako příklad odsouzení "malajského tygra" generála Jamašity za "zničení Manily". (ke které došlo nahodile a NAVZDORY jeho rozkazu) Jeho smůla zase byla, že Britům uštědřil jednu z nejtrapnějších porážek v historii (dobytí pevnosti Singapur).

Prostě je to tak, že pouze NĚKTEŘÍ byli potrestáni po zásluze, jiní (a nemálo!) potrestání unikli a další byli obětmi pomstychtivého justičního teroru vítězů. O nějaké spravedlnosti v tomto případě nemůže být vůbec řeč.


Avatar uživatele
Stříbrný

Různě, najdi si třeba jméno Adolf Heusinger.

https://en.m.wikipedia.org/…

https://www.google.cz/…

Aby bylo jasno, co je NATO zač..

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Aliendronovy odpovědě kupodivu občas nejsou tak špatné, ale tady je to myslím zbrklé. Nejde o spravedlnost v rukou vítěze. Němci chtěli ovládnout svět. A Svět jim to alespoň částečně zúčtoval. Aliendron ve svých kosmických sférách, tomu je hej, ale my Slované, jako rasa, bychom na tom nebyli o moc líp, než Židé, Cigáni, nebo postižení. Bohužel i mezi současnými Němci a Rakušáky má Hitler sympatizanty a jejich vztah k nám je povýšený. Na druhou stranu u poctivých Němců jest živé "rozčarování" nad morálním selháním svého národa, nezbývá než doufat, že je to hlavní trend.

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Autacek:
Tak podle těch informací nebyl snad nikdy aktivně na frontě (což by ani moc nevadilo) a hlavně: nejsou (nebo jsem alespoň neviděl) žádné informace o tom že by nařídil či se účastnil nějakých extrémních zvěrstev (kromě vedení války proti skoro celému světu)
Máš li nějaké další spolehlivé informace k němu, klidně se poděl. Ale války byly, jsou a nejspíš i budou. Za poctivé vedení války se zpravidla neodsuzovalo.

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Nemám bližší i formace, ale pokud byl někdo po boku Hitlerovi v generálské funkci, tvrdit že o ničem nevěděl zdá se mi poněkud účelové. Uvedené uvádím pouze jako příklad, jak rozličné osudy generálské elity nacistického Německa mohou být.

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Rozličné osudy generálské elity nacistického Německa - třeba polní maršál Paulus po válce učil na policejní akademii v Drážďanech.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4804
Zlatý Drap 2970
Zlatý led 2100
Zlatý Kepler 1735
Zlatý marci1 1603
Zlatý ivzez 1303
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1236
Zlatý mosoj 955
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.