shark_2

Jak dostat video z YouTube mezi lidi a pomůžou sociální sítě?

Ahoj, mám možná až takový marketingový dotaz. Už několik let nahrávám a natáčím hudební videa na YouTube, ve kterých hraji na kytaru známé písně či vlastní tvorbu. Desítky videí jsem řadu let nahrával doma v pokojíčku. Některá byla horší, některá lepší, ale naivně jsem si myslel, že ty lepší budou mít úspěch a dostanou se dál mezi lidi. Ovšem nic, pár lidí to vidělo a skončilo to v zapomnění. Tak jsem se rozhodl posunout to na vyšší úroveň a poslední rok jsem začal natáčet videa v zajímavých exteriérech a interiérech, tématická až filmová a řekl bych, opravdu kvalitní tvorbu. Ovšem stále nic, čili jsem si uvědomil, že tím to nebude a okolí mě začalo tlačit na sociální sítě. Já se vždy těmto věcem vyhýbal jako čert kříži a snažil se tomu za každou cenu vyhnout, ale jinak to zřejmě nepůjde. Mám kvalitní obsah a potřebuji jej dostat mezi lidi, takže se chystám založit si Facebook a Instagram. Nejde mi o miliony shlédnutí, jen o to uvědomit okolí i naprosto neznámé lidi o mé tvorbě a YouTube samotné evidentně nestačí. A má otázka tedy, coby sociálními sítěmi absolutně nepolíbený a neznalý uživatel zní: Opravdu hrají v propagaci až takovou roli, co se sdílení obsahu týče? Děkuji za případnou odpověď.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hele – reklama a propagace dělá svoje, kdyby ne, tak by na nás nevalily z každého rohu v každém okamžiku. ;) :D :D

BTW – bez urážky, ale to, že ty si myslíš, že máš kvalitní tvorbu je jedna věc, realita může být jiná. A dále – i kdyby ses nepletl, pořád to nestačí. Moje máma uměla uvařit dobré houskové knedlíky. Co dobré, VYNIKAJÍCÍ!! Moje sestra je umí také. Moje druhá sestra jakbysmet. Ale to ještě NENÍ důvod, aby byly za hvězdy, chápeš? Víš KOLIK žen (i mužů) umí uvařit výborné knedlíky? Chápeš co chci řící?

A něco na závěr – jistě je LEPŠÍ dobře natočený klip, než nějaké „rozostřené hejble“, jenže všiml sis KOLIK virálních videí má naprosto ubohou technickou kvalitu a NAVZDORY ní mají miliony shlédnutí? Chci tím říci, že mnohem víc záleží na OBSAHU, i když forma do jaké ho zabalíš je také jistě důležitá, každopádně je ale druhotná až za obsahem.

Tudíž: FB i Instáč MOHOU pomoci (a ne málo – viz reklama), ovšem pouze pokud obsah za to stojí. Typickým příkladem je hit od Lenky „Everything at once“ – dokud ho neslyšely miliony diváků v reklamě na Widle 8, tak tu píseň ani zpěvačku prakticky NIKDO NEZNAL! A dnes ji v rádiu (pokud ho vůbec zapnu) slyším poměrně často.

reklama: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=AkfPdrHVHkY

klip (NYNÍ na vevo přes 18M shlédnutí!)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eE9tV1WGTgE&l­ist=RDeE9tV1WGTgE&t­=33

Další odpovědi
xxx3

Pokud chceš pracovat na určitém marketingu, tak je potřeba si předem dobře zanalyzovat, pro jakou skupinu „publika“ vlastně tvoříš. Pokud se jedná o náctileté, pak jsou sociální sítě opravdu patrně nenahraditelný kanál, u jiných skupin lidí (či žánrů) to platit nemusí. Další věcí je forma prezentace – ta by měla odpovídat tomu, co cheš sdělovat. V populární hudbě nejde pouze o samotnou hudbu. Populární zpěvák je komplexní produkt zahrnující vizáž, správné vyjadřování, vhodně volená témata. V hudbě existují také různé soutěže, ve kterých člověk na sebe může strhnout trochu pozornosti. Pak je tu také možnost stylizovat se do role originálního „pošuka“. Tam pak jde hlavně o tu sebeprezentaci.

FWS

Ahoj, vsechno to je otazka priorit…Bohuzel u Tebe vidim hned na zacatku chybu, kterou dela vetsina z dnesni generace…Vsichni chteji mit miliony shlednuti na YT a tisice fanousku na socka sitich, ktere jsou dnes bohuzel, do jiste miry znamkou /falesnou/ popularity a kvality. A protoze prave YT, fakebook, twitter, instagram apod. jsou hit a vsichni /skoro/ je pouzivaji, kazdej se orientuje hned od zacatku prave na tohle…CHYBA..proc?…jed­noduchy;;;zep­tam se: Proc chces mit sledovanost VIDEA na youtube,kdyz tvym cilem je zviditelnit tvoji AUDIO tvorbu nebo se prosadit se svoji AUDIO tvorbou /produkci/???…uz chapes?k tomu,abys mel uspech na youtube nebo fb apod.. jako hudebnik,musis nejdriv prorazit se svoji hudebni tvorbou a promin mi uprimnost,ale neni to trochu na hlavu? ja jsem dj a hudebni producent a to je jako kdybych se snazil prosadit na hudebni scene tak,ze zacnu delat filmy…prece to je logicky ne??? a to,ze se prosadis se svoji hudbou, neznamena, ze budes mit miliony shlednuti na youtube a naopak. dam ti jeden priklad, bez sebestrednosti,pro­toze to jsou fakta..v soucasne dobe jsem nejznamejsi a nejposlouchanejsi ceskej producent edm /electro tanecni hudba/ a housu ve svete, moje produkce ma pres 220 000 000 stazeni /hlavne Jizni-Stredni Amerika, jih USA a Rusko/…moje skladby jsou v playlistech nekterych top djs a producentu /hlavne Asie,USA/ a hraji se casto napriklad v klubech po kalifornii a v Mexiku…Skladby mi vychazeji pod takovymi labely jako The Orchard /alice Cooper, Rolling Stones/ v USA nebo Believe France /Bjork, Jean Michel Jarre/ od Ukrajiny az po Jizni Koreu…a pritom, shlednuti mojich videi na youtube je vsehovsudy neco kolem 15 tisic…no a moje stranka fb cita cca 170 sledujicich max…takze…navic ted se mi navic stava ze mi facebook maze nebo tlumi zvukove stopy ve videich z mych live vystoupeni…ano,so­cialni site jsou dulezity nastroj a to i marketingovy, za predpokladu ze uz jste alespon lokalne medialne znamy nebo zapredpokladu,ze vam to slouzi jako jakasi univerzalni platforma mezi Vasi profesionalni aktivitou /hudebni produkce apod./ a vasi propagaci na verejnosti.....co se tyce youtube, ztracis cas, jestli prave nejses ten extravagantni posuk co na nejvetsi kravoviny nalaka 2/3 nactiletych,pac bohuzel dnesni mladou generaci nic jinyho nez p**oviny,neza­jima…pokud delas hudbu a ta je hlavni naplni tvych videi,tak se soustred spis na site a weby,ktere jsou delany pro hudebniky a hudebni posluchace;;typu soundcloud, ikdyz doporucuju spis nejakou z alternativ SC,protoze znajic jejich financni ztraty za posledni roky a soucasnou situaci,pokud nebude soundcloud koupen nejakym hudebnim gigantem,pak jim nedavam vic jak 3roky…alternativa napr. hearthis at, apod… zalezi taky jak moc se chces prosadit jako hudebnik, nebo jak moc chces zviditelnit az zpopularizovat svoji hudbu…a taky od toho se odviji, kde…protoze vem si, zase uvedu priklad na mne… ziju ve francii, ve svete vychazim pod nejvetsim fr. labelem a v parizi nade mnou ohrnujou nos,kdybych to mohl rict normalne,tak na me normalne chcijou z vrchu…jsem Cech, na vyhledavaci google napisete Franz a vyjedu vam jako druha moznost dokonceni, hned po Kafkovi…na seznamu muzete napsat moje jmeno cely trikrat a vyjede vam kulovy…v Argentine nebo v Rusku vedi o mne vic nez v Cesku a to jsem tam v zivote nebyl…no nic, to jen tak pro srovnani…kazdopadne jestli chlape ta kytara a ta hudba je tvuj sen,fakt si myslis ze mas v sobe neco cim jsi lepsi jak ostatni, tak mi posli odkazy a kontakt,uvidime co se da delat…tady pridam nekolik odkazu na me
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z4vnz0yM­FFg
https://www.fa­cebook.com/fran­zwaldeck.offi­cial/
https://linka­band.com/franz-waldeck-stalker
https://www.mix­cloud.com/Fran­zWaldeckStalker/
https://hearthis­.at/franz-waldeck-stalker/
https://www.so­onvibes.com/fr/pro­file/franz-waldeck-stalker/

…v cestine toho moc neni http://www.su­perevent.cz/de­tail/franz-waldeck-stalker

…a ty mi posli mail na fwrecords.mexico@gmail.com nebo fws.production@email.cz … ver mi, mluvim z vlastni zkusenosti…Franz Waldeck Stalker…

Zdroj: https://g.co/kgs/1WVz­vM

xxx3

aliendrone: ta písnička od Lenky je dobrým příkladem toho, že globální hit se může stát globálním hitem také určitou shodou okolností, kterou prakticky nelze naplánovat. Podobným příkladem je Rock around the clock – ikonická rock'n'rollová písnička, která ale prorazila až díky zařazení do filmu pro mládež Blackboard Jungle.