Kelt

Jak dostat text elektronické knihy do svého souboru?

Občas se mi podaří při listování nebo hledání narazit na zajímavé stránky, které bych chtěl mít k dispozici. Bohužel v tomto případě
https://books­.google.cz/bo­oks?id=fq5js5b­rciAC&pg=PA280&­lpg=PA280&dq=qu­echua+basic+gram­mar&source=bl&ot­s=DAHEfbuyw0&sig=dsZL­eMFI3hFEZf7iG­GyBRVsQtOE&hl=cs&sa=X­&ved=2ahUKEwi­KiM6Oj5reAhVE­DewKHf72CtkQ6A­EwDHoECAEQAQ#v=o­nepage&q=quechu­a%20basic%20gram­mar&f=false
si mohu listovat, prohlížet, ale nemohu si stáhnout text. Jedna z možností je ofotografování stránek a pak jednotlivé stránky uložit, nebo si text vytisknout – je drahé a špatně se s tím manipuluje – hodně listů papíru.¨
A knihu si taky nechci kupovat.
Máte někdo zkušenosti a poradíte? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Obávám se, že z důvodů plagiátorství, přápadně nezákonného kopírování je právě tomuto zabráněno.

ivzez

Podíval jste se do pravého dolního rohu odkazované stránky?

Jde o materál chráněný autorskými právy.
Jediný způsob, který Vám tu můžeme poradit, je tu knihu zakoupit.

led

Jestvujú stránky, aj „cz“, kde si môžte zakúpiť elektronickú knihu, prípadne stiahnúť z bezplatnej ponuky. Tých ekníh len na českom trhu sú tisíce.

Dodatok:
Čerpať plody práce iných len tak, na „5 prstov a jednu dlaň“?
Napriek tomu, že veľa čítam eknihy, viem, že dobrý pocit z čítania papierovej knihy nenahradia.

Jiří Bohumil

Zřejmě je možnost, ale nemám odzkoušeno. Stáhni si free aplikaci na čtení e-knih Ebook reader. S tou je možno číst a pokud si v ní „klasicky“ označíš text, o který máš zájem, tak se Ti nabídne placená nástavba, pod názvem „to PRO Version“, údajně za cenu 19,95 dolarů, ve které by mělo být možné i kopírování.
Jestli to ale jde, to už jsem nezkoušel, neboť to nepotřebuji. Pouze jsem zkusil v Ebook readeru, který na svém NB používám na čtení knih, to kopírování zkusit a toto se mi nabídlo.

Mc Merkurion

… stačí jen dosadit název knihy do vyhledávače a vyjede ti v PDF (https://indige­nasdelperu.fi­les.wordpress­.com/2015/09/da­vid-john-weber-a-grammar-of-huallaga-huanuco-quechua-university-of-california-publications-in-linguistics-1989.pdf ), ty jsi zadal vyhledávat určité slovní spojení, a proto ti nic nejde …

ivzez

@Jiří Bohumil

ta aplikace by pomohla v případě, že by tazatel měl ebook v PC/notebooku.
Tazatel se ale ptá na chráněnou knihu na Google Books, z níž Google nabízí zdarma jenom náhled několika stránek. Knihu ani těch pár stránek nelze uložit do PC.

Legální možnost je v tomto případě jenom koupě.