mrblackwell

Jak dostat melanin do těla ?

Dá se dostat do těla melanin jinou formou,než že si ho vyrobí sám při kontaktu se slunečním zářením?

Například melatonin si vytváří tělo ve spánku když je tma,ale dá se taky koubit ve formě tabletek.

Dík za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem informaci na stránce Česká ordinace – hlavní odkaz a další na konci článku
 http://www.ces­kaordinace.cz/me­lanin-v-potravinach-ckr-1063-7339-0qmelanin+v+po­travin%C3%A1ch­.html

Potraviny podporující tvorbu melaninu
„Melanin je například obsažen v mědi, která také pomáhá produkovat melanin, stejně jako elastin, což je protein dodávající pokožce pružnost. Měď se nachází v ústřicích, vnitřnostech (zejména v játrech) a měkkýších. Další potravinou, která obsahuje melanin, je sója, která je důležitá i z toho důvodu, že obsahuje a dodává lidskému tělu živinu zvanou tyrosin. Tato živina se nalézá v mnoha přírodních zdrojích, například v dýňových a sezamových semínkách a fazolích. Velmi vhodnými potravinami jsou také ořechy a luštěniny, včetně mandlí, arašídů a sušených fazolí.“

atd.

Doplňte si melatonin z přírodních zdrojů – ze stránky uLékaře – odkaz http://www.ule­kare.cz/clanek/me­latonin-signal-noci-9935

"Částečně můžeme melatonin doplňovat přirozenou cestou z některých potravin rostlinného původu. Melatonin lze nalézt v těchto potravinách:
ovesných vločkách, obilných klíčcích, ječmenu, rýži a dále v potravinách s významně vyšším obsahem aminokyseliny tryptofanu: mandle, dýňová semínka, sójový sýr tofu a také mořská řasa Spirula, sýr cottage.

Z bylinek má hodně melatoninu třezalka, šalvěj lékařská a kopretina řimbaba. Úplně nejvyšší jeho množství je v kostřavě rákosovité (Festuca arundinacea). "

Další odpovědi
MonkeyKing

Melatonin a melanin je úplně něco jinýho.

Černoši mají nejvíce melaninu – http://en.wiki­pedia.org/wiki/Me­lanin

Maximálně můžeš zajistit, aby tvoje děti ho měli více, tím že je budeš mít s nějakou čokoládovou paní :)

marci1

Kolik máme melaninu, záleží na tom, v jak intenzivním slunečním záření se daná populace vyvíjela. Různé lidské rasy mají geneticky zakódované různé barvy pleti.
🙂