Zlatý

Jak dostat etiketu z pivní lahve v neporušeném stavu?

Ještě než tu někdo navrhne namočení do horké vody, tak předesílám, že to už jsem zkoušel – funguje to jen na některé. U některých značek jsou etikety přilepené tak pevně, že s nimi horká voda ani nehne, a to ani tehdy, když se do ní namočí na delší dobu...

P.S.: Zařazení do kategorie "Etiketa" berte jako recesi – systém mi ji nabídl a pobavilo... :{D>

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkuste použít fén. Ale je pravcda, že z lahve od piva jsem nezkoušela etiketu odstraňovat. Některé opravdu drží.

Mrkněte se do odkazu, zda se vám některá rada nebude hodit.

https://www.wikihow.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

No, když jsem dával chladit na zahradě chladit pivo do vany, byla tam studená voda. Většinou jsem lahve vytahoval z vody bez etiket, ale chtělo to, aby tam zůstaly delší dobu. Potom je chce pozvolna sušit, nejlépe mezi dvěma listy papíru, aby se etikety vysycháním nepokroutily ;-)

Zlatý

I každého výrobce je to jiné. Používají se různá lepidla,Je třeba vyzkoušet. Pokud jsi sběratel, je dnes dost často výhodnější napsat si výrobci a většinou oproti ofrankované obálce etikety zašlou.

Pokročilý

Existuje sprej na sundavání etiket, jmenuje se: LABEL OFF
vyzkoušejte ho...

Zlatý

Já jsem zatím všechny papírové odlepil namočením - a mám jich na ledničce pěknou sbírku. Jediná výjimka - poloprůhledná etiketa Heineken z plastové fólie. Ta se dala sloupnout nehtem.

Pokročilý

Na lepidlo nepomůže jen teplá voda.

Já normálně hodil velký hrnec s vidou na sporák a věci, ze kterých jsem chtěl lepidlo sundat jsem hodil do vody.

Teplá voda je maximálně na smytí lepidla po nálepce z kovového povrchu...

Hezky to v té vodě povař..,

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4824
Zlatý Drap 2986
Zlatý led 2118
Zlatý Kepler 1762
Zlatý marci1 1617
Zlatý ivzez 1303
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1237
Zlatý mosoj 957
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.