quentos

Jak dostat etiketu z pivní lahve v neporušeném stavu?

Ještě než tu někdo navrhne namočení do horké vody, tak předesílám, že to už jsem zkoušel – funguje to jen na některé. U některých značek jsou etikety přilepené tak pevně, že s nimi horká voda ani nehne, a to ani tehdy, když se do ní namočí na delší dobu…

P.S.: Zařazení do kategorie „Etiketa“ berte jako recesi – systém mi ji nabídl a pobavilo… :{D>

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste použít fén. Ale je pravcda, že z lahve od piva jsem nezkoušela etiketu odstraňovat. Některé opravdu drží.

Mrkněte se do odkazu, zda se vám některá rada nebude hodit.

https://www.wi­kihow.cz/Jak-ze-skla-odstranit-etiketu

Další odpovědi
Roman71

No, když jsem dával chladit na zahradě chladit pivo do vany, byla tam studená voda. Většinou jsem lahve vytahoval z vody bez etiket, ale chtělo to, aby tam zůstaly delší dobu. Potom je chce pozvolna sušit, nejlépe mezi dvěma listy papíru, aby se etikety vysycháním nepokroutily 😉

Drap

I každého výrobce je to jiné. Používají se různá lepidla,Je třeba vyzkoušet. Pokud jsi sběratel, je dnes dost často výhodnější napsat si výrobci a většinou oproti ofrankované obálce etikety zašlou.

Brblal

Existuje sprej na sundavání etiket, jmenuje se: LABEL OFF
vyzkoušejte ho…

Kepler

Já jsem zatím všechny papírové odlepil namočením – a mám jich na ledničce pěknou sbírku. Jediná výjimka – poloprůhledná etiketa Heineken z plastové fólie. Ta se dala sloupnout nehtem.

Mp2

Na lepidlo nepomůže jen teplá voda.

Já normálně hodil velký hrnec s vidou na sporák a věci, ze kterých jsem chtěl lepidlo sundat jsem hodil do vody.

Teplá voda je maximálně na smytí lepidla po nálepce z kovového povrchu…

Hezky to v té vodě povař..,

Zappy

Ještě doplním, že u plastových lahví také mikrovlnka, ale lahev je potřeba po okraj naplnit vodou, zavřít a pak dát do mikrovlnky.

Zappy

No je to přesně tak, každá etiketa a lepidlo jsou jiné.
Takže klasické etikety z pivních lahví – voda případně s troškou jaru nebo sody. Ale vetšinou stačí jen teplá voda. Horká, já je vařím.
Takové ty nové – mikrovlnka. Zahřít v mikrovlnce a etiketa pak jde krásně sloupnout. Jsou výjimky. Hlavně takové ty pokovované, ty v MW trošku hoří 😉 Na ně ale platí krásně voda s jarem horká.