Avatar uživatele
Zlatý

Jak dostat dětský kočárek do Pece pod Sněžkou?

Ne že bych ten problém měl - jen mě to hypoteticky napadlo: nemáte-li řidičák, železnice do Pece nevede a autobusy kočárky odmítají přepravovat. Jak by se taková situace řešila?
Doplňuji:
dík za praktické odpovědi, já na praktická řešení nikdy kadet nebyl :{)>
dědapetr: zajímavý výňatek. Tady se zřejmě jedná o rozdíl vyloženě jen mezi přepravními společnostmi a jejich možnostmi. Jak vidno z Vašeho zdroje, u ČSAD se to dá, zatímco třeba OSNADO si vyloženě napíše do každdého busu na dveře, že "dětské kočárky se nepřepravují". Nejenže jsou drazí jak prasata... holt je to, jak píšete, taky o cohtě a vstřícnosti...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych požádala přátele s vozem o výpomoc s přepravou. Radši ale ke kočárku mám i to auto a jsem soběstačná :-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Do autobusu kočárek nevezmou? Já myslela, že se to dá... Ale řekla bych, že kdyby se to domluvilo předem, snad by se to s trochou vstřícnosti dalo... autobusy přece mají zavazadlovej prostor. Kdyby se kočárek dal složit, mohl by se tam šoupnout jako zavazadlo.


Avatar uživatele
Zlatý

13. Přeprava dětských kočárků

Jako zavazadlo může cestující vzít s sebou k přepravě též dětský kočárek, pokud to obsazení vozidla dovoluje. K přepravě jsou připouštěny jen kočárky s dítětem, v době snížených nároků na přepravu též kočárky prázdné.
V provozu autobusů může cestující s dětským kočárkem nastoupit jen s vědomím řidiče, a to určenými dveřmi, průjezd kočárku vozidlem není dovolen. Předpokladem započetí přepravy kočárku je jednoznačný souhlas řidiče. Ve vozidle smí být přepravován jeden dětský kočárek. Řidič může výjimečně povolit přepravu dalších kočárků, pokud to provozní poměry na lince umožní.Dětský kočárek se v autobuse přepravuje na dopravcem určeném místě.

Zdroj: http://www.csad-sc.cz/index.ph p?id=32


Avatar uživatele
Zlatý

Čistě hypoteticky,s kočárkem bych jel vlakem do Jánských Lázní,lanovkou na Černou Horu, a potom je to do Pece příjemná procházka,většinou z kopce.Ale jak říkám,čistě hypoteticky. :-))


Avatar uživatele
Zlatý

Quentosi, takto by to nešlo?
http://media.novinky.cz/…
Taky řešení ne?


Avatar uživatele
Pokročilý

Proč by autobus nevzal kočárek? Myslím, že (pokud má místo) musí kočárek přijmout.


Avatar uživatele
Pokročilý

Do Pece pod Sněžkou jezdí různé autobusy různých dopravců (viz portal.idos.cz). Každá firma má své vlastní smluvní přepravní podmínky, které upravují pravidla přepravy kočárků, stejně tak může být v jízdním řádu konkrétní linky uvedeno, že kočárky a rozměrná zavazadla se nepřepravují (typické pro dálkové linky). Až tam tedy pojedeš, prověř si konkrétní linku konkrétního dopravce.

Zdroj: portal. idos. cz/Search. aspx?mi=4&c=7

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Výletník8

Zaspal jsem otázku, takže přidává do diskuse: Na linkách v rámci systému dopravní obslužnosti objednávané z veřejných rozpočtů (dříve základní dopravní obslužnosti) je dopravce povinen přepravu kočárků umožňovat. Nyní povinnost plyne ze zákona 194/2010 Sb., již déle také podle § 11 vyhlášky 175/2000 Sb. musí vozidla přepravu kočárku umožňovat.

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

Mirku, to si mohou dovolit jen poslanci :{)))>

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

* o ochotě... překlep

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.