Avatar uživatele
quentos

Jak dostat dětský kočárek do Pece pod Sněžkou?

Ne že bych ten problém měl – jen mě to hypoteticky napadlo: nemáte-li řidičák, železnice do Pece nevede a autobusy kočárky odmítají přepravovat. Jak by se taková situace řešila?
Doplňuji:
dík za praktické odpovědi, já na praktická řešení nikdy kadet nebyl :{)>
dědapetr: zajímavý výňatek. Tady se zřejmě jedná o rozdíl vyloženě jen mezi přepravními společnostmi a jejich možnostmi. Jak vidno z Vašeho zdroje, u ČSAD se to dá, zatímco třeba OSNADO si vyloženě napíše do každdého busu na dveře, že „dětské kočárky se nepřepravují“. Nejenže jsou drazí jak prasata… holt je to, jak píšete, taky o cohtě a vstřícnosti…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, hanulka11, tom004, SajmonModer, dědapetr, anonym před 4741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Já bych požádala přátele s vozem o výpomoc s přepravou. Radši ale ke kočárku mám i to auto a jsem soběstačná 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Do autobusu kočárek nevezmou? Já myslela, že se to dá… Ale řekla bych, že kdyby se to domluvilo předem, snad by se to s trochou vstřícnosti dalo… autobusy přece mají zavazadlovej prostor. Kdyby se kočárek dal složit, mohl by se tam šoupnout jako zavazadlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

13. Přeprava dětských kočárků

Jako zavazadlo může cestující vzít s sebou k přepravě též dětský kočárek, pokud to obsazení vozidla dovoluje. K přepravě jsou připouštěny jen kočárky s dítětem, v době snížených nároků na přepravu též kočárky prázdné.
V provozu autobusů může cestující s dětským kočárkem nastoupit jen s vědomím řidiče, a to určenými dveřmi, průjezd kočárku vozidlem není dovolen. Předpokladem započetí přepravy kočárku je jednoznačný souhlas řidiče. Ve vozidle smí být přepravován jeden dětský kočárek. Řidič může výjimečně povolit přepravu dalších kočárků, pokud to provozní poměry na lince umožní.Dětský kočárek se v autobuse přepravuje na dopravcem určeném místě.

Zdroj: http://www.csad-sc.cz/index.php?id=32

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Čistě hypoteticky,s ko­čárkem bych jel vlakem do Jánských Lázní,lanovkou na Černou Horu, a potom je to do Pece příjemná procházka,většinou z kopce.Ale jak říkám,čistě hypoteticky. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Quentosi, takto by to nešlo?
http://media.no­vinky.cz/941/89412-top_foto2-nnqwn.jpg
Taky řešení ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Proč by autobus nevzal kočárek? Myslím, že (pokud má místo) musí kočárek přijmout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Do Pece pod Sněžkou jezdí různé autobusy různých dopravců (viz portal.idos.cz). Každá firma má své vlastní smluvní přepravní podmínky, které upravují pravidla přepravy kočárků, stejně tak může být v jízdním řádu konkrétní linky uvedeno, že kočárky a rozměrná zavazadla se nepřepravují (typické pro dálkové linky). Až tam tedy pojedeš, prověř si konkrétní linku konkrétního dopravce.

Zdroj: portal.idos.cz/Se­arch.aspx?mi=4&c=7

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Výletník8

Zaspal jsem otázku, takže přidává do diskuse: Na linkách v rámci systému dopravní obslužnosti objednávané z veřejných rozpočtů (dříve základní dopravní obslužnosti) je dopravce povinen přepravu kočárků umožňovat. Nyní povinnost plyne ze zákona 194/2010 Sb., již déle také podle § 11 vyhlášky 175/2000 Sb. musí vozidla přepravu kočárku umožňovat.

před 4722 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Mirku, to si mohou dovolit jen poslanci :{)))>

před 4741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

  • o ochotě… překlep

před 4741 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek