Terryle

Jak dostat chemoprén z broušený kůže?

Brý večer. Polepuju si něco broušenou kůží a najednou koukám, že se mi pár kapek dostalo i tam, kam nemělo – a samozřejmě to jde zatraceně vidět. Nenapadá vás, co na to vzít?
Kůže je broušená a barvená, tak se to bojím mordovat něčím sílnějším – abych nenadělala víc škody, než užitku.
Za všecky tipy dík!

Nejlepší odpověď
Pájo

TEORETICKY by mohl pomoci SONAX,přípravek pro ošetření kožených sedaček:
http://autokos­metika.heureka­.cz/sonax-pripravek-pro-osetreni-kozenych-sedacek/

U Chemoprenu píší:
Dá se vytvrzené lepidlo chemopren odstranit?

Doporučujeme mechanické odstranění škrabou, špachtlí nebo odbrousit. Jakékoli leptání ředidly (toluen, aceton) způsobí změknutí lepidla, které se pak maže a jeho odstranění je velmi komplikované.

Jestli se to vsáklo, asi to pryč nepůjde.
Pokud je tam nějaká vrctva, zkuste vymrazit a pak oloupat…(?)

Píšu jen odhad… moc jsem asi nepomohl.

Další odpovědi
mosoj

Mechanicky to určitě nepůjde, jedině i z chlupama a bude to hodně vidět.
Pokud je to opravdu hodně viditelné zkusil bych ty rozpouštědla, nitroředidlo nebo toluen. Osobně bych vzal ten toluen, není tak agresivní jako nitroředidlo a barvu by nemusel téměř narušit. Také se tak rychle neodpařuje. Příslušné místo navlhčit počkat až lepidlo změkne a utírat a utírat a opakovat, tak dlouho až s tím budete spokojená.

terry

Chemopren rozpouští Toluen.