Kelt

Jak dostanu soubory z USB do karty na telefon? Který způsob je lepší, jednodušší?

Tak mám v mobilu soubory na kartě, ve formátu mp3. Pracně jsem je tam dostal přes čtečku z jiného disku. Rád bych si tam přidal další soubory. Nějak rozdělávat mobil a vybírat kartu a dávat do čtečky se mi nechce a nemám zkušenosti s převodem přes kabel. Na jedné straně USB, na druhé přívod do mobilu. Dají se s tím přenášet soubory? Jak postupovat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Když spojíš mobil s počítačem kabelem, objeví se ti jako další disk, do kterého můžeš normálním způsobem soubory zkopírovat. Jestli máš mobil s funkcí OTG, můžeš připojit flashku nebo kartu ve čtečce přímo do mobilu a soubory kopírovat bez počítače. Pro správu souborů v mobilu můžeš také použít některý z programů, např. MyPhoneExplorer, který umožňuje i bezdrátové spojení.

Další odpovědi
FlAsh_7

Vyzkoušej google disk.

cochee

Přes čtečku z jiného disku (mimochodem: jakého disku? Flash disku, externího HDD anebo disku, který se nachází v nějakém počítači?), co ty nazýváš „pracně,“ je asi nejméně pracný a nejjednodušší způsob. Jde to samozřejmě i kabelem, ale tam ti bez bližších informací nikdo neřekne přesný postup, protože každý mobil může reagovat na připojený USB kabel jinak a také reakce počítače na připojení mobilu přes USB závisí na nainstalovaném OS.

aliendrone

Který způsob „je lepší“ záleží na individuálních požadavcích. Pro někoho to může být kabel, pro jiného BT, pro dalšího wifi. Totéž platí pro „je jednodušší“.

Hoši už ti nastínili nějaké možnosti, ale já mám tip, který mně osobně přijde LEPŠÍ (pro případ drobností a bezvýznamností, jako jsou MPtrojky nebo pár fotek nahodile přes den pořízených apod.)

Na Androidu používám pro tyto účely WiFi FTP server. https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.medhaapps.wi­fiftpserver&hl=cs (jistě existují i verze pro jiné OS) Předpokládám, že Total commander máš (nebo nějakého jiného FTP klienta), takže stačí tohle nainstalovat no a pak to už budeš používat způsobem, že spuštíš tuhlke appku na mobilu, ťukneš na „start FTP server“ a v Total commanderu klikneš na „FTP připojit“ – a to je vše. :)

Napoprvé budeš muset v Totáči zadat název relace, heslo atd., ale děláš to jen jednou, konfiguraci uložíš a pak už jen vybíráš relaci pro tento účel kliknutím.
Následně se po navázání FTP obsah telefonu i karty bude jevit v seznamu disků Total commanderu jako další disk(y), a se soubory v něm manipuluješ stejně, jako s těmi interně uloženými v počítačí – prostě kopíruješ, mažeš atd. Jen je to pomalejší. Asi takhle – soubor, třeba mptrojka o velikosti 10MB se kopčí/přesouvá několik sekund, ale ono to HODNĚ záleží jednak na samotném HW (wifině routeru i telefonu), kvalitě signálu atd. atd., což lze vychytat, ale to je vysoko nad rámec této otázky. Takže abys nebyl zaskočen tím, že když budeš chtít zkopčit třebas 1GB muziky, tak to může trvat i přes 10minut! (což ale někomu vadit nemusí)

Hlavní přínos tohoto způsobu přenosu vidím v tom, že těch pár denních hovadin, které pořídím na mobilu, které bych rád z mobilu mrsknul do počítače za účelem archivace/dalšího zpracování atd. (nebo naopak) je rychlost sestavení spojení a jeho pohodlnost. V levé mobil, spustím palcem appku, kliknu na „start“, zatímco pravou rukou myší spouštím Total commander, klikám na „FTP připojit“ (v mém případě vybírám ještě relaci, bo jich mám víc) a je to – vesele přesouvám sem a tam co je potřeba. Otázka 3 až 4 sekund MAXIMÁLNĚ a nemusím se otravovat s hledáním/mo­táním/propojo­váním kabelu (nedejbože, když ho nemůžeš najít!), no.

No a teď NEVÝHODY.

  1. Menší rychlost – pokud děláš zálohu CELÉHO OBSAHU telefonu, je to NANIC. Tedy… jde to, ale spíš jen teoreticky. Představ si, že bys měl přesunout/kopírovat 50GB, to je na odstřel! V takovém případě doporučuji kabel!
  2. Je to „jen FTP“, nic jiného než kopčit, mazat a přesouvat soubory to neumí. Fakt je, že aplikace jako MyPhoneExplorer toho umí nesrovnatelně víc. Jenže to je jako když potřebuješ zapálit svíčku, tak vezmeš sirky a nebudeš kvůli tomu volat celou US Army s plamenomety a pyrotechnickou brigádou. ;) :D :D
  3. Je to „vzduchem“! I když v dnešní době to nic neznamená, protože veškerá zabezpečení jsou ZCELA ILUZORNÍ, stejně jsem striktním příznivcem „drátů“, nejlépe těch optických, no. Je to přiměřeně bezpečné s ohledem na dnešní trapné požadavky na „dobré zabezpečení“, to ano. Ale z principu – co jednou pustíš „do éteru“, to může chytat kdokoliv. A i když si nedovedu představit, že by někdo vynakládal nemalé úsilí (např. prolamoval šifrování) na zachycení tvé hudby co posloucháš, jde prostě o princip. Tady si musíš vybrat co je pro tebe menší zlo, jestli opruz s kabely nebo s možností „odposlechu“. V tvém případě to vidím celkem ve prospěch „vzduchu“.

Stejně je mnohem častější (a jednodušší) nabourat přímo wifi router – jen v Praze je na STATISÍCE wifi routerů zabezpečených tak, že i pokročilejší lama s minimem znalostí a s příslušným staženým softem je zhákne za 5 sekund. ;) :)

No, to je asi tak v základu vše. :)