pn65

Jak dostanu soubory z externího disku, když kontakt disku z USB nefunguje?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nevíme z jakého.
Pokud nefunguje jen USB rozhraní a externí disk je tvořen tak že v kabičce s rozhraním je vložen klasický NTB disk, pak možná vložením disku přímo do počítače nebo připojením přes externí USB/SATA redukci. Pokud je jiný problém, tak snad jedině přes firmu, která se na to specializuje (bohužel za prachy)

Další odpovědi
Kepler

Vyměnit USB koncovku, nebo celý kabel i s koncovkou. Jsi si jistý, že za to může koncovka a ne port? Většinou odchází právě on.

Brblal

A zkusil jste připojit ten disk k jinému počítači, třeba u známého?

led

Najčastejší problém býva s káblovou koncovkou miniUSB. Veľakrát tenký káblik častým vyťahovaním a zmotávanm sa naťahuje a trhá jednotlivé drôtiky v pri vstupe do konektoru.
Doporučujem najprv vyzkúšať iný kábel a rôzne USBporty počítača a počas práce s diskom nehýbať.
V kritickej situácii, ak sú na USBdisku dôležité dáta, ktoré treba zachrániť, obráťťte sa na špecializovaný servis, ktorý dokáže otvoriť obal a dáta stiahnúť priamo z disku. Prirodzene potomto úkone samotný hardware takto otvoreného disku môžte použiť viacmenej len ako ťažítko na papiere.

Edison

Někdy se může stát, že USB rozhraní počítače rotační externí disk prostě proudově neutáhne. Ty lepší exteráky mají konektor pro externí napájení, Teac zase měl tuplovaný USB kabel. Mnohdy v těchto případech stačí použít POŘÁDNÝ USB kabel. Roli hraje EMC a průřezy vodičů.