-ve-verka

Jak dostala studena valka svuj nazev?

Nejlepší odpověď
Drap

Název se nabízel sám. Velmi se ochladily vzájemné vztahy východu a západu. Od toho tedy studená válka.

Další odpovědi
samicek333

Válka probíhala za chladného počasí.
Doplňuji:
Na konci druhé světové války použil termín studená válka (anglicky cold war) anglický spisovatel a novinář George Orwell v eseji „You and the Atomic Bomb“ (česky doslova „Vy a atomová bomba“) vydané 19. října 1945 v magazínu Tribune. Přemýšlel o světě, který je pod neustálou hrozbou jaderné války, a varoval před falešným mírem, kterému říkal „studená válka“.[1] Tak nazýval ideologický střet mezi Sovětským svazem a západními mocnostmi.[2] Navíc 10. března 1946 napsal v novinách The Observer: „Po moskevské konferenci v prosinci položilo Rusko základy pro ,studenou válku' s Británií a Britským impériem.“[3]
Termín k popisu poválečného geopolitického napětí mezi SSSR a jeho satelitními státy na jedné straně a Spojenými státy a západoevropskými zeměmi na straně druhé poprvé použil Bernard Baruch, americký finančník a prezidentský poradce. V Jižní Karolíně 16. dubna 1947 přednesl projev (napsaný žurnalistou Herbertem Swopem)[4], kdy řekl: „Nenechme se klamat: jsme uprostřed studené války.“ Novinář Walter Lippmann termín rozšířil svou knihou Cold War (1947).

z wikipedie