martin.jares

Jak dosáhnout podobné rychlosti Wi-Fi jako u Ethernetu (LAN kabelu)?

Do velké bouře jsme v domácnosti dosahovali obdobné rychlosti Wi-Fi jako u LAN kabelu (testoval jsem na stolním PC a dále na telefonu, notebooku, Nintendo Switch a dalších zařízeních připojených k Wi-Fi) a to činilo cca 50Mbit/s download, nyní je to už téměř dva týdny, co všechna zařízení připojená na Wi-Fi dosahují necelých 10Mbit/s download a je to velmi nestabilní připojení (klesá a zvedá se od 2Mbit/s do 20Mbit/s) s tím, že odezva ve většině her je od 200ms do 500ms, kdežto dříve činila 24ms do 70ms. Přitom u PC připojeného LAN kabelem k routeru běží vše tak jak má, download rychlost je na stálých 50Mbit/s a odezva je 12–70ms (podle her a jejich serverů).

Chci se tedy zeptat, zda se někdo potýká s takovým problémem, nebo někdo kdo takový problém již vyřešil, popřípadě jak?

Odpovědi
mosoj

Zcela určitě. Jsem u O2. Agregace jako prase ale pro O2 vše v pořádku. Hlavně že platím!!!!!

pan Straka

Napadá mě, zda při bouřce nedošlo k restartu Tvého či sousedovic wifi routeru, jelikož by to mohlo změnit kanál, na němž onen router vysílal. Doporučuji za pomoci nějaké mobilní aplikace skenovat kanály wifi signálů v bytě a na základě toho nastavit vlastní wifi router na kanál, jenž je neobsazený, případně nejméně intenzivní.