kikinulka

Jak dosahnout dlouhých a zdravých nehtu?

Přeji všem hezky den. Chtela jsem se jen zeptat. Hrozne ráda si kousu nehty a kuzicku. Mé nehty vypadají úplně tenké, nezdravé, mám na nehtech bílé skvrny, hrbolky a rýhy. Nehty mám hodně okousane že mě to i někdy bolí. Rozhodla jsem se, že si je přestanu kousat. Co mám udělat pro to, aby mi nehty narostly zdravé, dlouhé a krásné aniž bych navštívila doktora? Opravdu se za sve nehty stydim.
děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
T'poy Tucker

http://krasna­.nova.cz/clanek/mo­daastyl/triky-pro-krasnejsi-a-zdravejsi-nehty-skoro-zadarmo.html – zde byste měla najít co hledáte. Jinak je to prosté: vitamíny (H) , zdravá výživa, při úklidu-rukavice, spravná úprava nehtů…

Další odpovědi
Drap

Nekousat je a o nehty se starat. Vydržet to dlouhodobě. Pokud jsou na nich bílé skvrny, může to být nedostatkem nějakého prvku. Navštívit s tím lékaře.

da ny

Nic nedělat (mně se vždy dlouhé nehty zalomily, ulomily, zatrhly) ;)
Je třeba dostatečně vyživovat vnitřně (pestrá strava bohatá na prvky, minerály a vitaminy) a „lakovat“, natírat vyživujícím vápníkem ve formě „laku“ (v drogeriích i lékárnách).
Hrbolky a rýhy by mohly být způsobeny i plísněmi, v lékárně poradí vhodné přípravky (tím bych začala, pak ten vápník). Hlavně by mohla pomoci návštěva kožního lékaře.. :D
Bílé skvrny = velký deficit zinku v organismu!!! Zakoupit tablety Zn 25 mg, baštit hned po jídle (s posledními sousty), nezapíjet! 2× v týdnu přidat 1 nastrouhanou mrkev osmahnutou na malém množství oleje v pánvi a zbaštit (provitamin A, aby byl Zn lépe vstřebatelný).
Užívat alespoň 3 měsíce. Opakovat 2× v roce (po 3 měsíční pauze).
Zařadit potraviny obsahující Zn.
http://www.vis­cojis.cz/vyzi­va/zakladni-ziviny/516-zinek-v-potravinach
http://www.bel­tina.cz/mineral/zi­nek/