Lenka70

Jak doručit soudní obsílku,když si ji adresát odmítá vyzvednout?Tak že nebude vědět že má jednání ohledně dlužné částky.

Nejlepší odpověď
tom004

Pokud vím,tak se zásilka,kterou si adresát nevyzvedne,myslím ty s pruhem,do 10 dnů,považuje za doručenou a doručovatel/ka ji může vhodit do schránky adresáta.

Další odpovědi
venkovan

Nevyzvedne – jeho problém. Protože od určitého dne kdy byla zásilka adresátovi doporučena, i když jí nevyzvedne, tak se považuje za doručenou.
Navíc to je problém soudu, jak doručit zásilku, respektive od kteréhé dne je zásilka doručena.
Nevyplatí se dnes takové dopisy nevyzvedávat.