Misirik

Jak doplnit obycejny zapalovac z Jednoty z vrchu?

Zapalovac dole nemá diru na doplneni.

Nejlepší odpověď
gecco

Není to problém…
😉
Ale musíš si koupit plyn na plnění…
A pak pevnou pinzetu (pean), kterým zvedneš trysku zapalovače a současně na ni přitiskneš tu nádobku s plnícím plynem – a dost dlouho trysku udržíš utevřenou, aby PB protekl do zapalovače…
😉
Už ten pean bude dražší, než krabice zapalovačů…
____
Var.B – vyvrtáš do dna zapalovače dírku vhodného průměru, vyřízneš do ní závit, pak tu dírku zahloubíš na vhodný průměr O-kroužku.
Z koupené nádobky dírkou vcelku rychle naplníš zapalovač a rychle (!!rychle!!) ji uzavřeš šroubkem, na nějž předem navlečeš patřičný O-kroužek…
Takhle jsem to dělal v dobách, kdy piezzo zapalovač stál 10–20 piv a kdo jej měl, byl ´frajer´…
;-DD

Další odpovědi
Luxx

na kuřivo máš a na nový zapalovač za 10 Kč ne? :O

a pokud nejsi kuřák – stejně je nový zapalovač zanedbatelná položka

a navíc – zapalovač, který není doplňovací, stejně nijak nedoplníš ;)

anonym

To jsem dělával, plnit shora, když začaly tyto zapalovače. Musel jsem odstranit škrkací kolečko, naplnit , jak píše gecco a potom vrátit kamínek, což se ne vždy podařilo a tak zapalovač letěl do koše. V Polsku byly takové budky, kde se dávaly plnící ventilky do zapalovačů a cena byla vyšší než koupě nového, ale za to se dal vícekrát naplnit a opět byla práce s novým kamínkem (viz výše).

lexx

zbytečná námaha a výsledek nejistý

jáára

i kamínek se dal v pohodě vyměnit, když se vypáčí celej vršek zapalovače.
seřízne se dutinka ve které je pérko s kamínkem. – pak to jde snadno.