natty22

Jak dopadne žádost o snížení výživného?

Bývalý manžel od 1.7. 2013 nezaměstnán,v před­chozím zaměstnání dal výpověď pro opožděné výplaty.Nyní je veden na úřadu práce a v srpnu požádal o snížení výživného.Máme dvě dcery 15 a 6 let,platí 3100 a 2700 jinak dětem na nic nepřispívá...­..rovnátka, doučování, kroužky atd. Před prázdninami jsem ho žádala že půjdou holky do škol.Starší na střední a menší do první a nemůžu to táhnout sama.Toto je výsledek, pracuje na černo a požádal o snížení.Jaké jsou šance, že uspěje?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze odhadnout, To vše rozhodne soud. Pokud se neprokáže že má příjem bez dokladů, může uspět

Další odpovědi
Alesh

Malou, pokud dal sám výpověď je to jeho mínus, soud to nemusí uznat. Otcové jsou v tomto tvrdě diskriminováni, nemůžou nic, jen platit.

ivzez

Aleshova odpověď by platila,
kdyby šlo o výpověď bez vážného důvodu.

Zákon o zaměstnanosti však nevyplácení a/nebo
opožděné vyplácení mzdy posuzuje jako vážný
důvod skončení zaměstnání.

Podle mne je šamce 50:50.
Ledaže by se Vám podařilo prokázat, že bývalý manžel pracuje na černo.
Tím byste však způsobila problémy jemu (pokuta až 100.000 Kč), jeho
„zaměstnavateli“ (pokuta 250.000 až 10.000.000).

V důsledku by to přineslo problémy i Vám,
protože člověk bez práce nebude mít z čeho výživné platit.

Za neplacení výživného se sice může dostat do vězení,
ale ani to nezaručí, že bude platit.