Jak dopadne dědictví pomatce,která mě za svého života dala peníze za prodaný byt.Druhému synovi nedala nic.

Matka byla po úrazu a nemohla bydlet sama,tak jsem ji přestěhoval k sobě a staral se o ni.Dala mě všechny peníze za prodaný byt.Můj bratr nyní chce část peněz.Má na ně nárok? Děkuji.Pavel

Nejlepší odpověď
kropitko

Nepíšete jestli matka napsala zavěť,či nikoliv,každopádně se budete po její smrti muset řídit poslední vůlí. Na to,co Vám matka dala za života podle mého bratr nemá nárok. Pokud se o ni nestaral v době její nemoci,tak může být rád,že ho nevydědila.....
Pokud poslední vůli nesepsala,tak budete dědit ze zákona…pokud není jiný dědic,tak vše co po ní zůstane na půl…

Další odpovědi
BEAES

Pokud už maminka nevlastní žádný majetek ani peníze,tak z lidského hlediska by měl bratr něco dostat, určitě se o matku také staral a pomáhal jí. Pokud už matka nic nevlastní, tak vlastně nedostane vůbec nic a není to vůči němu fér, přece je také její syn. Také záleží, jak vy s bratrem vycházíte, pokud ne moc dobře, tak mu asi nic nebudete chtít dát, pokud dobře, tak počítejte s tím, že z toho bude rozepře a je možné, že o bratra příjdete. Stává se to docela často, že se sourozenci kvůli dědictví rozhádají a chovají se k sobě pak kvůli tomu jako cizí. Je to jen na Vás…