plebs

Jak dopadl soud s teroristy RF GRU s akcí ve Vrběticích?

Náměstek MZ předal notu RF s požadavkem na náhradu škody za teroristický čin v muničáku ve Vrběticích.
Nemohu dohledat rozsudek soudu pouze dřívější zprávy a část co uniklo v médiích na př. tajné služby jsou 100% přesvědčeni že výbuch byl proveden agenty GRU pouze není důkaz, že se agenti pohybovali v areálu skladu neb okolí nebo právník firmy první výbuch agenti druhý může mít jinou příčinu.

Nejlepší odpověď
Pepa25

„V kauze dosud nepadlo obvinění. Podle Mazánka je to proto, že policie zatím nemá nashromážděn dostatek důkazů, aby mohla trestní stíhání zahájit. "Pracujeme na tom, aby tomu tak bylo,“ dodal. Za slušný termín by považoval konec roku, ale nevyloučil, že se to protáhne. „Jsme závislí na řadě mezinárodních právních spoluprací, takže se to těžko odhaduje,“ řekl."

Zdroj: https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/sef-ncoz-pripustil-ze-puvodni-vysetrovatele-vybuchu-ve-vrbeticich-pochybili/2058616

Další odpovědi
elkon

Žádný soud nebyl, to jsi optimista, když myslíš, že nějaký bude.

xiperio

žádný soud nebyl.

autacek

V právním státě proběhne nejdříve alespoň soud, zatím však prý důkazy nestačí ani na vznesení obvinění, podle našich právních norem.

Třeba čekají, že nám Rusko pošle v rámci bratrské pomoci něco jen tak.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Nyní poskytla výpomoc FBI tudíž se to pohne kupředu, budˇ dostane šéf BIS generála anebo desátníka.