Jak donutit stát, aby začal zase stavět paneláky pro chudý lidi?

A daly se jim za levno,třeba 1+1 za 20 000kč?

Nejlepší odpověď
anonym

Až najdeš někoho, kdo zaplatí ten ´zbytek´ (tedy cenu, za niž to někdo postaví minus těch 20.000,–), dej mi vědět…
OMG…
___
Začni dělat politiku – založ si třeba stranu, najdi dost voličů – a prosaď to…
😁
Doplňuji:
Mosoji – já myslel, že vanasi se ptá na možnost výstavby bytů „pro chudé“ – ne pro sebe…
Asi neumím číst…
😁
BTW – tvá myš umí kuňkfu?

Další odpovědi
mosoj

Bohužel v dnešní době by ani ten panelák nebyl levný. Nejde ani tak o cenu jako o vhodné financování. Stát se na všechny vykašlal a soukromé firmy vás oberou nebo i okradou za tichého přihlížení státu.
Doplňuji:
Když začne dělat politiku, bude mít na každý byt. Opravdu rada nad zlato.
Dal bych 5 hvězdiček, ale dostal jsem od myši přes hubu.

Pepa25

Stát ne, ale o sociální bydlení by se měly starat obce. Část bytů neprivatizovat nebo postavit nové, s minimálními standardy, jako stálé nájemní bydlení resp. startovací byty.

PavelK

Zajímala by mne pak spravedlnost k lidem, kteří si na 1+1 vydělali, vzali hypotéku atd. a museli vyměnit svůj životní čas za práci, kterou převedli za své bydlení vůči lidem, kteří by řekli, jsme chudí, dejte nám soc. dávky a byt navíc jako bonus.

petra15

V Nemecku se ty paneláky ve velkém stylu bourají, a staví se moderne, ekologicky. A 1 + 1 nemusí nikdo kupovat, nájem stojí 175,–€(v Berlíne).
Je demokracie, tak si lidi muzou odhlasovat, jakou politiku chtejí.:-)xD

NikkiHeat

Nijak, to už bohužel nepůjde. Za socialismu společnost tvořící stát pracovala pro sebe…od stavění školek až po byty. Dnes za kapitalismu se z toho všeho stal byznis a zacáluješ poslední kapku vody. Ty relativně vyspělé (jestli se to dá vůbec říct) kapitalistické společnosti dnes staví tzv. " startovací byty " ale tady to bude trvat ještě hodně dlouho než se k tomu dostanem.