simonka

Jak donutit exmanžela k prodeji chaty?

Před 12ti lety jsem v době manželství koupili chatu, kterou jsem zrenovovali. Nyní po 6ti letech po rozvodu, kde ještě nejsme vyrovnani ani za SJM, ale je to pořád v jednání, chatu udržuji na svoje náklady a ne malé a nemohu nijak donutit mého exmanžela k prodeji. Když chci aby mi napsal plnou moc, že ji prodám tak nejdřív jo a když se ozve kupec, tak se jen vysmívá, že si to on musí nechat projít hlavou. Je to již 6 let co takhle se mnou manipuluje a mě to stojí jen peníze a jeho výsměchy. Poraďte co v takovém případě dělat.

Nejlepší odpověď
standa

Ve vašem případě jsou možné 2 varianty:

  1. smírem a dohodou
  2. prostřednictvím soudu

ad 1) zjevně nefunguje ☹

ad 2) váš případ je jako stvořený pro podání návrhu k soudu dle ustanovení § 142 občanského zákoníku

  • ale v návrhu musíte celkem jednoznačně (a nejlépe s důkazy*) prokázat skutkový stav, který popisujete v otázce

*) například svědecké výpovědi třetích osob

Doporučuji:
sepsat návrh (na svědecké výpovědi zatím jen v návrhu upozornit) a exmanželovi jej předložit s tím, že pro něj bude ´levnější´, když bude souhlasit s mimosoudním řešením…,ale i když souhlasit nebude, tak je je vaše situace celkem jasná a otázkou bude jen ČAS, do kdy soud rozhodne 🙂

Přeji hodně štěstí.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t2.aspx