Pavla B

Jak donutit exekutora aby zrušil zástavu nemovitosti?

Já jsem exekuci do insolvence nahlásila,ale exekutor svou pohledávku nepřihlásil.Divila se i soudkyně u insolvenční­ho soudu.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Exekutorovi napiš doporučený dopis, žádej okamžité zastavení exekuce a odblokování nemovitosti. Zašli mu i kopii rozhodnutí o insolvenci s vyznačenou právní mocí. Uvědom exekutora, že jeho nezákonným jednáním ti vzniká škoda, a tu si připravena na něm vymáhat.
Pokud nezareaguje, podej stížnost soudu, který o exekuci rozhodl, a požádej soud, aby tu exekuci zrušil. Soud je zde exekutorovým nadřízeným orgánem.
Na komoru si stěžovat nemá smysl, můžeš to ale zkusit na ministerstvu spravedlnosti.
Insolvenci musí být ukončeny i exekuce, a pokud se oprávněný nepřihlásil, tak má smůlu.

Další odpovědi
Drap

Přemluvit ho. Pokud jednal v rozporu se zákonem, stěžovat si na něj.