sdesigner

jak donutit bratra navstevovat skolu?

Zdravim mam dost komplikovany problem. Bracho ma 15 a chodi za skolu. ja aler pracuji v Italii a ted jsem na dovolence doma..mama a mladsi bratr nan eho velky vplyv nemaji jen prakticky ja.....no jsem mimo domov vatsinu roku a prilezitost dela zlodeje a on to vyuziva. Poznate nejakou fintu kterou by jsem mohl zabezpecit bratrovu snhu jit do skoly? popripade ho nejakym spusobem na dalku kotrolovat? Vidiram ho cez novy mobil ktery mu chci tady v italii koupit nevim jestli to pomuze…pomozte

Nejlepší odpověď
Sůwa

Bratr je zřejmě v prvním ročníku střední školy, že? Podle všeho studuje obor, který ho nezaujal, obvykle se v prváku za školu ještě nechodí 🙂. Ptal jsi se ho proč to dělá? Finta na to žádná není, když ho škola nebaví, tak se mu tam nechce, může mít i nějaké problémy se spolužáky. Podrobně to s ním prodiskutuj a zjisti, co by vlastně chtěl v životě dělat. Je ještě dost času přejít na nějaké učiliště, ztratil by jen ten jeden rok. V každém případně s ním ale nejednej jako s miminem, nech mu právo volby.
Doplňuji:
Ještě něco mne napadlo : pokud s bratrem najdete školu, nebo učiliště od září letošního roku, nemohl by být s tebou do té doby v Itálii? Naučil by se jazyk a hlavně by viděl, že pečení holubi nikde nelétají nikomu do hu.. úst 🙂

Sůwa

>sdesigner<, je lépe psát správně slovensky, než mizerně československy, my to přečíst umíme. Moc práce jsi si s dotazem nedal, tak jestli „bracho“ není trošku po tobě 😁