kulichmulich

Jak doma roztavit plast?(napr. Pet lahev)

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedině rozpustit v nitroředidlu, toluenu a pod.

Další odpovědi
Pájo

Nejekologičtějším řešení bude tavit je za pomoci horkého vzduchu (horkovzdušné pistole).
Doplňuji:
Pro Tom20: benzínem nic nepořídíte. Technický benzín se měl v PET lahvi snad 10 let…
Fční řešení – chemickou cestou – nabízí mosoj.

Tom20

Stačí nalejt benzin a do toho to dát.

vaiko

Já to pochopil jako roztavit teplem né rozpustit v ředidle. Roztavíš plast (termoplast) tim teplem ale k čemu to? Pokud to chceš k něčemu použít např. odlejt něco z plastu tak to je technologicky náročný (správná teplota, tlak) to v domácích podmínkách neuděláš. Buď konkrétnější.