JackSG

Jak doma pěstovat guaranu v květináči?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak v květínáči to opravdu nepůjde. Přečti si o ní něco třeba zde. Část ti už zkopíroval Jagar
http://guarana-stimulant.cz/o-guarane.html#gu­arana-a-pestovani

Další odpovědi
anonym

Guarana potřebuje pro svůj růst specifické podmínky. Nejvíc se jí daří v tropickém prostředí s dostatkem vláhy. Guaranu si mohou především vypěstovat majitelé rozlehlých zimních zahrad či tropických skleníků. Rostliny paulinie se pěstují podobně jako vinná réva. Sazenice se sadí ve vzdálenosti asi 2 × 2 metry a pravidelně se seřezávají. Paullinie by se měla pěstovat ze semen. Semena paulinie sázíme do substrátu, který má dostatečný podíl písku či štěrku, aby byl substrát dobře propustný. Do substrátu se semenínka sázejí přibližně 1,5 cm hluboko. Pro lepší vyklíčení je dobré semínka ponořit do teplé vody na několik hodin. Semínka potřebují světlo a pokojovou teplotu. Nejvhodnější je paulinii pěstovat v miniskleníku či minipařeništi. Až semínka vyklíčí, tak začněte výsevní zařízení pomalu odvětrávat a současně zahajte občasné rosení. Vzešlé semenáčky se musí často rosit a také jim musíme dopřát tropické podmínky – vysokou vlhkost a teplo.
http://www.osiva-semena.cz/gua­rana/695-guarana-paullinia-cupana-prodej-guarany-3-ks.html