zjentek

jak doma nejlépe a nejrychleji získat horké a suché sklenice?

jde o výrobu džemu, kterej se má nakonec plnit do horkých a suchých sklenic ..suchý sklenice mám, ale ty druhý ne, poradíte?

Nejlepší odpověď
Dochy

Holt jich pár namočíš do vroucí vody.
Pak budeš mít paár horkých a zbytek suchých…

Pro výrobu džemů ale bývá praktičtější je všechny předehřát v troubě.

Další odpovědi
zzzzz

Ohřej je v mikrovlnce:-))

zjentek

zzzzz: kde bych já vzal mikrovlnku ..proboha vždyť já jsem normální!

Dochy

zzzzz: Jestli se toho někdo chytne, máš na krku žalobu 😉

mosoj

Pokud to není kombinovaná mikrovlnka, tak v ní suchou sklenici neohřeješ.
A to prý se na „Odpovědích“ lidé učí !!

zzzzz

Ohřívají se i talíře, aby servírované jídlo zůstalo déle teplé. Nevím zda takovou funkci mají i obyčejné MV, ale já ji na té moji mám:-))
Avšak sklenice doporučuji ohřívat bez víčka:-))

arygnoc

a to hovoríte až teraz, keď mám mikrovlnku na dvore?

:DD

zzzzz:
nepochybujem, že by sa našiel blbec, ktorý to tam dá i s viečkami.
kedysi sa používali trúby (trouba) a stačilo to.
a bolo to bez rizika demolácie kuchyne.

:DD

zzzzz

Ahoj:-))

No tady tam zavařuje paní rovnou i s víčkem:-))
http://forum.e­kucharka.net/za­varovani-v-mikrovlnce-od-marusky-3173

A taky tady 🙂 http://www.to­precepty.cz/re­cept/6972-zavarovani-v-mikrovlnce/

mosoj

No vidíš paní ani neví co má , zřejmě bude mít mikrovlnku kombinovanou s troubou.
Chtěl bych vidět tu mikrovlnku , která ohřeje suchý talíř !!!!!!!

zzzzz

Tak to mám asi kombinovanou:-)

Takže Zjentku ohřej je v kombinované mikrovlnce, sice nevím co to je, ale Mosoj ti to když tak vysvětlí:-)))