jana91

Jak doma chytnout zdarmaTV signal na zakladni programy?

Ahoj, mam internet od netboxu, televizni balicek k nemu nemame. Mame LCD televizi, ale bez anteny a setoboxu. Nekde jsem cetla, ze si mam tyto dve veci koupit a potom pry chytnu zakladni programy a nemusim nic platit. Chci se zeptat, jestli je toto pravda a pokud ano, jakou antenu a settobox mam koupit, popripade podle ceho vybrat? Predem vsem dekuji za odpovedi a nazory.
Mam zajem jen o sledovani, takze nizkou cenu, nahravani vubec nepotrebuji. Prosim pripadne i o konkretni doporuceni. Predem vsem dekuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – settopbox potřebuješ na pásmo DBV T a DVB T2 (pokud už jej má tvá televize, STB kupovat nemusíš).
A anténu podle toho, kde máš nejbližší vysílač (viz – http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/vysilace/ ), ideálně na dohled…
_____________­___________________
Konkrétní doporučení ČEHO???
Typ antény je závislý na signálu, který máš (takže se obrať na někoho v místě) a pokud jde o STB, tvé potřeby splní každý, takže se kukni třeba na http://set-top-boxy.heureka.cz/?o=4 …

Další odpovědi
anonym

Zdarma nic nemáš, musíš platit ty nesmyslné poplatky. Jestli máš novější LCD, tak setobox nebudeš potřebovat, stačí na to domácí anténa a při dobrém signálu i hřebík s kabelem na zdi.

JájsemRaibek

Já tedy na základní programy nic nechytám, ale tv signál chytám na anténu a tu mám zapojenou v kouzelné krabičce, set top boxu a pak v televizi a je to úplně grátis.

ptáč

Kdo nechce, neuvěří. UPC dodává zákl. TV prg. v analogové kvalitě pouhým připojením do té malé zásuvky, účastnická zásuvka TV – R – DATA. Je tam napsáno DATA – TV – R
Jestli to poskytuje i Netbox, zkus, nevím.

https://www.go­ogle.cz/search?q=two+340­+l&biw=1280&bih=625&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&#tbm=is­ch&q=%C3%BA%C4%8Das­tnick%C3%A1+z%C3­%A1suvka+two+340+l

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=two+340­+l&biw=1280&bih=625&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&#tbm=is­ch&q=%C3%BA%C4%8Das­tnick%C3%A1+z%C3­%A1suvka+two+340+l

ivzez

Pánové,

můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak to je se settopboxem?
Měla jsem dojem, že všechny LCD televizory už jej mají zabudovaný.

Jsem v tomto laik, tak se na mne prosím nesesypte. Děkuju.

anonym

Barboši,ty se asi vyznáš,že dáš hned palec kemošovi co?

gecco

Abys, Jugare, tou závistí nepopukal…

anonym

Gecco, já už vidím tu pěnu u jeho huby.

anonym

Na rozdíl od tebe, dal vyčerpávající odpověď a já si toho cením.