Pisada

Jak doložit, že jsem žili/ žijeme ve společné domácnosti?

Jak doložit společnou domácnost

Chtěl bych se zeptat, s bývalou přítelkyní teď řešíme hypotéku a přepis mé poloviny bytu na ní, ptám se jak se finančnímu úřadu dá doložit žití po dobu jednoho roku ve společné domácnosti? Žili jsme spolu 3 roky, trvalé pobyty, ale hlášené u rodičů a bydleli jsme v bytě, který nám propůjčila babička. Teď ho prodala nedávno. Chci, jí darovat svou ideální polovinu bytu a nechci aby se platila už nějaká daň..teď jsme společně zaplatili daň z nabytí nemovitosti 4%. Děkuji

Odpovědi
Boban Kh

Čestným prohlášením.
Prohlášení má volnou formu. Např.
Čestně prohlašuji, že .........To a to. Datum,podpis

autacek

Obávám se, že podmínkou osvobození je, že spolu máte společnou domácnost bezprostředně před darováním, resp. v době kdy k darování dojde, pochopitelně též s ohledem na časový test. Protože uvádíte, že se jedná o bývalou přítelkyni (s kterou tím pádem již asi nežijete), pozor aby to nebyla účelovka, to by se Vám mohlo vymstít.