Aliba

Jak dokázat soudu, že otec bere větší výplatu?

Zdravím Vás, mám dotaz otci od mého dítěte byla stanovena částka 1.000kč a uznal že má výpltu kolem 10.tisíc.Ale opravdu bere 20–25.000kč.Ale to na ruku,bokem…

Nejlepší odpověď
roxy52

To je přesně ono.Soud bude brát to,co je psáno.Těžko budete dokazovat jiný příjem,který je z ruky do ruky.Přeji mnoho úspěchů v kladném vyřízení.

Další odpovědi
majaop

Tak to nejde dokazat protože soud si vždy vyžádá potvrzení od zaměstnavatele a řídí se podle toho.Takže pokud mu zaměstnavatel napíše,že bere okolo 10 000 tisíc tak výživné bude počítat z toho.:-( Leda,že by jste měla svědky ,kteří by dosvědčili,že bere na ruku bokem drřím palečky a hodně štěstí.

standa

…zkusím odpovědět otázkou.

Jak víte, že exmanžel „opravdu bere 20–25tis.Kč“ ?

Pokud pro toto tvrzení máte nějaký důkaz (svědectví), tak jej předložte soudu…

Fidel

Jestli je podnikatel a řádně nedolooží své příjmy, soud může použít právní fikci dle zákona o rodině (§85a), že jeho příjem je 12,7 násobek životního minima a z toho mu spočítají alimenty.