Lolísek777

Jak dokázat rodičům, že se o sebe už dokážu postarat ? Je mi 13.

Vím, že je tu hodně dospělých lidí. Je mi 13 a mamka se ke mě někdy chová, jako kdyby mi bylo 5 , jako kdybych nikdy neřekla sprosté slovo. Jde to nějak odnaučit ?

Nejlepší odpověď
Terryle

Tak se tak musíš chovat – plň svoje povinnosti, občas udělej něco navíc (jen proto, že to někdo udělat musí – dítě to většinou nechá na rodičích). A drž slovo – pokud třeba někam jdeš a řekneš, že se v nějakou dobu vrátíš, dodrž to. Snad to pomalu mamka pochopí :o)
Doplňuji:
On je problém i v tom, že dospělým mnohem rychleji utíká čas než dětem. Takže Tobě utekla celá věčnost, než jsi dorostla do těch třinácti, kdežto pro maminku to je pár chvilek a ještě si nezvykla na to, že už nemá malou holčičku, o kterou se pořád musí starat a která bude vždycky poslouchat nebo jenom dětsky rozpustile zlobit…

Další odpovědi
Ella

a dokážeš? to, že mluvíš sprostě znamená akorát tak, že jsi stejná jako všichni tví vrstevníci a puberťáci obecně…
A jestli jde odnaučit co? Aby se k tobě mamka nechovala jako k dítěti? Ne. Má o tebe strach, jsi ještě malá holka, bez urážky, každý dobrý rodič se o své děti bojí, hlídá je a poučuje i když už jim dávno přesáhlo např. třicítku.
A taky jde o to v čem si myslíš, že se o sebe dokážeš postarat – do noci venku s kamarády? na diskotéce? sama doma?

roxy52

Ale ty se přeci ve 13 nedokážeš o sebe postarat sama......a ta maminka tě bude mít za dítě pořád,protože JSI její dítě.