MatVn

Jak dokázat dívce, že je krásná?

Ahoj má přítelkyně, má velmi nízké sebevědomí a nevěří mi, když jí říkám, jak je nádherná. Přede mnou měla pár přítelů, kteří ji dost ranili a říkali, že je ošklivá. Poradíte mi, prosím, jak jí mám dokázat/přesvědčit, že je nádherná? Tak aby tomu potom i sama věřila. Děkuji za odpověď
Matěj

Nejlepší odpověď
annas

Že je dívka nádherná, je nadsázka, pro krásu člověka se zpravidla neužívá.

Pokud ji považujete za hezkou či krasavici, může to být váš subjektivní pocit. Každý se dívá jinýma očima a krásu vidí (měl by vidět) nejen vnější, ale i vnitřní, jak se umí chovat, jak je empatická, co vyzařuje z jejích očí atd.

Těžko posuzovat. Měl byste spíš cenit její vlastnosti než vnější vzhled. Na názoru jiných by jí nemělo záležet. Není rozhodující, jak ji vidí jiní, ale jak se sama cítí.

Nechce slyšet, , abyste ji utvrzoval v tom, že je opravdu krásná.?

Přece člověk s krásným zevnějškem se může dostat mezi ošklivé, pokud se chová nevhodně, upozorňuje na sebe atd.

Podívejte se na význam přídavného jména nádherný, jak je uvedený ve slovníku.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=n%C3%A1dher­n%C3%BD

  1. překrásný, kouzelný 3: nádherný pohled, východ slunce
  2. expr. vynikající, výborný, znamenitý 1, skvělý 2: nádherný výkon, úspěch
  3. přepychový, honosný, okázalý 1, skvělý 1: nádherné roucho, stavby;

Slovo nádherný původně znamenalo okázalý, pyšný, honosný, usilující o vnější krásu,

Další odpovědi
Drap

Krása je subjektivní. Pokud se nezmění její sebevědomí, bude se vidět stále stejně. Na tom je třeba zapracovat. Těžko ji přesvědčíš o něčem, čemu sama nevěří.

ivzez

Nijak.
Nikomu nedokážete vyvrátit jeho přesvědčení
a jestli jste rozumný, nebudete to ani zkoušet.

Ještě je možnost, že ta dívka chce, abyste ji stále ujišťoval
o opaku, ale ani na takovou „hru“ byste neměl přistoupit.

Na radu od Yuko pozor!
Nikoho nesmíte fotografovat bez jeho souhlasu a nesmíte
ani fotku bez souhlasu dotyčné osoby vložit do internetu.

autacek

Takový známe, proto, aby přivolila k sexu, jsou schopni i lhát. Aniž bys poslal fotku (resp. odkaz na profil), nemáme dostatek informací jak poradit.

anonym

Velmi jednoduše, nebodni ji za rok do zad a neuteč ji s jinou která tě zaujme víc.

Tvá dívka zřejmě už má za sebou špatné zkušenosti a není úplně naivní. To je dobře. Jistě ti to uvěří, když uvidí, že to myslíš dlouhodobě vážně a dokazuješ to projevy prostou upřímnou radostí z toho, že můžeš být právě s ní.

dubraro

Je nemožné to dokázat a zbytečné se o to pokoušet.
Když se ti líbí, tak si užívej že jsi s ní, ona to pozná.
Ženy nepěstují svůj vzhled kvůli mužům, ale kvůli jiným ženám, s nimiž si tvrdě konkurují.

zjentek

Musí to cejtit, jinak je to marný a nedokážeš jí nic.

Naopak pokud to necejtí, neztrácej čas, jelikož časem tě najisto obviní, že jsi ji stejně neměl nikdy rád.

yuko

Vyfot ji, at se sama presvedci.

anonym

Rozhodně nechápu proč takovou maličkost chceš lámat přes koleno. Neradím stát nad ní s biblí v ruce a bičem se slovy „dokud nevěříš že jsi krásná, budeš tuhle knihu číst dokola, já si tady sednu a budu trucovat dokud z tvých úst nebude dost věrohodně vycházet věta Jsem tak krásná“ 🙂

Tyhle řečičky sice k věci patří, ale ženy to umí vycítit jinak než jen z toho co jim šuškáš do ouška, že ano … třeba nepřikládá takovou váhu tomu co říkáš a chce důkaz který sama vycítí místo těchto keců, kterým třeba už někdy uvěřila a zjistila, že se tak dá snadno spálit.