Jak dohazovat exekutorům lidi?

Tenhle článek mne dostal http://www.blis­ty.cz/art/69642­.html, než splát. kalendář, tak vytvoří další možné bezdomovce a předhodí je exekutorům.

Nejlepší odpověď
Hlada

Problém nemá nic společného s exekutory, ale spíš s finanční gramotností onoho pána. Není pravda, že si za svou situaci nemůže. Jestliže se přestěhoval do novébo bytu, mělo být pro něj naprosto samozřejmé sledování spotřeby a vytvoření si finanční rezervy na doplatek nebo požádání o zvýšení zálohy. Bohužel pojmy jako šetřit, spořit a nežít si nad své poměry jsou z minulých století. Každý je teď odpovědný sám za sebe. Doba, kdy prosté lidi před neuváženými činy chránil stát je pryč.

Další odpovědi
autacek

Článek mne taky dostal. Ale tím, že kdo se dnes chová zodpovědně, tomu ještě zvedneme daně a zdražíme. Naproti tomu budeme pořádat sbírku na „joudu“, co si válí zadek v novém bytě, neumí hospodařit, ani si počínat zodpovědně.

Drap

A na co se ptáš ? Chceš dohazovat exekutorům ? Bohužel problém je na straně dlužníka. Neni řece problém, zjistit podle elektroměru kolik energie spotřebovávám, za měsíc, za týden nebo i za hodinu.

anonym

Ač jsem už strarý, tak ale lektřinu jsem si hlídal již od založení vlastní domácnosti.NIKDY mě nepřekvapila výše doplatku, protože každého čtvrt roku se dívám na elektroměr, kolik mám protočených kWh.Za ty roky již vím, kolik mám tak průměrně za rok, takže jakmile je zvýšená spotřeba, buď jdu po tom, čím se to stalo a nebo když to vím (cirkulárka, míchačka), tak si uložím více peněz na vyúčtování.
Je vidět, že jsou lidi nezodpovědný a TAKOVÉMU BYCH NIC NA KONTO NEPOSLAL.

zzzzz

Také po mně, před pár lety exekutor vymáhal promlčený dluh. Soudila jsem se, vyhrála jsem a měli mi uhradit náklady, ty jsem do dnes neviděla a asi ani nikdy neuvidím. Kašlu na ně, za ty nervy mi to nestojí. Exekutor opakovaně porušoval zákony, a i když jsem na to upozornila a stěžovala si, nebyl nijak potrestán. Dodnes mi nedoručil platební rozkaz, o ten jsem musela požádat soudce, jen mi blokl nemovitost a já jsem se neměla jak bránit. Jen díky tomu, že mi to na soudě vydali, jsem si mohla podat odpor. Víc než rok nervů ale vyhrála jsem. Nejhorší je, že jsem nic nedlužila, vymáhali po mě v roce 2011 nezaplacený účet za telefon z roku 1997, nedělám si srandu, vážně!!! Samozřejmě jsem po tolika letech doklad o zaplacení neměla. Už to po mě jednou zkoušeli vymáhat v roce 2004, ale soud jim to zamítl jako promlčené podle občanského zákona, teď jim to také zamítl jako promlčené podle obchodního zákona. Takže mám dvě pravomocné rozhodnutí v jedné věci. Překážka věci již rozhodnuté (občanský soudní řád) nikoho nezajímala. Děsím se, kdy to po mě budou vymáhat podle nějakého třetího zákona.
Ale je pravda, že spousta lidí je finančně negramotných a berou si půjčky na kraviny.

anonym

Spíš mi šlo o to, proč ČEZ nepřistoupil na splátkový kaendář, dotyčná osoba to chtěla splácet. Po upozornění ČEZu začal splácet 1500, takže začal dluh snižovat. Špatný odhad neznamené neodpovědnost. Nesouhlasím ani s jedním. Celá historie http://www.blis­ty.cz/art/69643­.html