Bee282

Jak dodržujete pitný režim a kolik myslíte, že by člověk měl vypít?

Vetšinou se říká 2,5 litrů vody denně. Někteří tvrdí dokonce 4–5 litrů, což se mi zdá docela moc. :/ Jak to máte s pitným režimem vy? Našla jsem i některý článek, kde se píše, že je důležitá i váha člověka a počítá se to podle koeficientu 0,035 * váha= .. Zajímalo by mě, kolik vypije vaše dítě (10–15 let), pokud ho máte :) předpokládám, že se většinou věnují i sportu, čím se taky dostáváme k tomu, že i při sportu bychom měli pít více. Kolik už je podle vás moc a kolik myslíte, že je zdraví prospěšné vypít pro dospělého člověka?

Nejlepší odpověď
Drap

Já to mám v naprosté pohodě s pitným režimem. Piji když mám žízeň. Nikdy jsem to neměřil a měřit nebudu. Včetně jídel bych to odhadoval na cca 1,5 litru. Je potřeba si uvědomit, že u každého je to jinak. Za mých mladých let se o žádném pitném režimu nemluvilo,nikdo to nesledoval a také nikdo neměl problém. Každé tělo si řekne samo, co a kolik čeho potřebuje.

Další odpovědi
zjentek

Toto je individuální, ale když budu paušalizovat, tak několik sklenic vody během dne v pohodě stačí, aby se člověk cítil dobře a zdráv. Součet by měl být něco přes půllitr tý životadárný tekutiny a to i v případě, kdy je potřeba fyzické dřiny. Zde bude rozhodovat, dřeme-li v chladu skladu či na přímém sluníčku někde na poli- to si pak tělo samo řekne i o více vody, pokud z nás doslova poteče pokožkou. Kdo bude mít při žízni pocit nutnosti doplnění více energie, může vodu přisladit, třeba nějakým KVALITNÍM sirupem. Pak vydrží a přežije, jak je uvedeno. Klidně i dlouhá léta. Pít mnoho taky není dobré, vyšší spotřebou se VŠE více opotřebovává!

Vlastní zkušenost!

annas

Před několik dny jsem na téma pití vyslexhla v ČT rozhovor. s terapeutkou.

Ta uváděla 0,5 l tekutiny na 10 kg váhy,. Čím člověk víc váží, tím by měl víc pít.

Pepa25

Určitě čím víc váží, tím víc. Půl litru na 10 kg váhy je ale strašně moc. Přijde mi, že pitný režim je důležitý, ale v dnešní době je občas přeceňuje, až to jde do extrému.

Kryšpín

Dle mého odhadu je zapotřebí posoudit zda osoba váží 50 kilo, neb 100 kilo, pracuje li v kanclu, či v lese s pilou a sekerou. Přehnat to s pitím může poškodit ledviny ovšem na druhou stranu výrobci prodejci mají dobrý kšeft a petky se poté povalují kdekoliv..