Avatar uživatele
luci5

Jak dodržovat pitný režim?

Ahoj všichni. Vezmu to zkráceně. Nemůžu se přinutit vypít aspoň ty 2 litry denně. Prostě vůbec nemám žízeň a tak si na nějaké to pití vůbec nevzpomenu … no přiznám se že mi to na druhý den opravdu dobře nedělá a že jestli s tím něco neudělám hned teď tak za chvíli budu nemocná. Tak se na vác obracím s prosbou: Jak mám dodržovat pitný režim?

Zajímavá 0 před 3730 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
melanie

pij ,i když nemáš žízeň
žízeň je varovný signál, že máš málo vody, nemělo by se pít, až když má člověk žízeň

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Pitný režim je opravdu důležitý. Pít musíme, i když nemáme žízeň. Zkus jíst více polévky, zeleninu a ovoce, které obsahuje více vody a hlavně nepij slazené nápoje. Vař si čaje, které máš ráda. Nejvhodnější je pít čistou vodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mně pomáhá nachystat si pití ráno do džbánu a snažit se ho dopoledne vypít. Odpoledne zopakuji a je to vyřešeno.
Minulý týden mi přišel ještě návod na správné pití v průběhu dne. Je to na sklenice: ráno před snídaní vypít dvě sklenice vody a v průběhu dne půl hodiny před každým jídlem jednu sklenici. Poslední sklenici si dát večer, tak hodinu před spaním. Jeden den jsem vyzkoušela a kupodivu se to celkem dá zvládnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dělám to tak, že si dám na tři místa doma sklenici vody, dávám do toho trochu citronu, samotná se mi pije těžko, a prostě když projdu, tak si drtek cvaknu, taky bych se nedonutila jinak. Třeba v nejparnějším létě se hrozně potím, když jsem na zahrádce a vím, že prostě pít musím, i když pocit žízně nemám, když se ten pocit dostaví, už je pozdě, nemáš ho cítit vůbec. Nepiju nic slazeného, ani s bublinkama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gaja

já také nemám žízeň ale pomáhá mi nachystat si ráno pití: čaj, vodu s citronem… a vzít si ji s sebou do práce nebo školy a mít ji pořád před očima a nosit u sebe. Kdyby to nepomáhalo tak si řekni že to má být do oběda vypité… a druhá lahev do večera.:)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Taky to nezvládám a zatím mi žádná rada nepomohla. Chápu tě, ale poradit neumím 🙂

před 3730 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek