perry001

Jak dodavatel elektřiny zjistí při samoodečtu, že dávám správné údaje? Můžu si přece nahlásit méně nebo více :)

Nejlepší odpověď
tom004

A,proč by to měl zjišťovat.Průměr,už mu dávají odběry,za minulé roky,na konci zúčtovacího období,si dělá,kontrolní odečty,spočítá skutečnou platbu.Ta se odečte od záloh,a vyúčtování zašle odběrateli.

Další odpovědi
mosoj

Tak to se mýlíte. Dělali jste si někdy samoodečet? Samoodečet se dělá vždy 14 dní před nějakou změnou ceny elektřiny.
Hlásíte buď telefonicky, nebo u ČEZ pokud máte zřízenou virtuální kancelář tak zde se v tu dobu objeví příslušné okénko. Pokud jsem hlásil samoodečet
telefonicky vždy to operátorka porovnávala s průměry dosaženými v minulém roce.
Jinak to dodavatele tak moc nebolí pokud to sedí + – na průměrnou spotřebu v minulém roce je mu nějaká chyba putna. Pokud by se to od průměrů v minulém období lišilo moc samoodečet vám nevezmou a dají vám to průměrem tak jak to dělají když samoodečet nehlásíte.
Odečet na konci účetního období si stejně dělají sami.

Hlada

Nijak to nezjistí, takže můžete nahlásit více nebo méně podle toho, jak odhadnete cenu v příštím období.

terry

Dodavatel to sice nezjistí, ale myslím, že má právo údaje překontrolovat.

Ponytail

Jednou za čas si to kontrolují sami. A rozdíl samozřejmě doplatíte.