RyanX

Jak dobře zvladat skolu?

Potrebuji pomoct. Jsem 14 kluk, rad pomaham a nic mi nechybi. Mam jen jeden problem. Potrebuji se zlepsit ve skole. Ale jak? Mam velice hrozne znamky (a to sem patril mezi sprty) ale od 7 tridy to zacalo byt horsi a horsi. Doma se uceni moc nevenuji a spise hraju na xboxu 360. Vim jakou cenu ma skola, vzdelani a dobre vysledky. Kdyz me ale skola nebavi a to je zasadni problem. Kdyz uz se ucim tak si s toho nic nepamatuji a zjistuju to az u testu. Prosim vas vsechny o pomoc.
Doplňuji:
Cau vsichni. Mam problem ve skole. Posledni dobou mam dost blbe znamky a chci s tim neco udelat. Problem je vtom, ze sem takovej charakter tipu:umim to je to lehky. Uz sem byl tak navykli cca 5 let ale od teto tridy (8 tridy)uz to tak nefunguje. Rodicum to hodne vadi, byl sem trestanej telesne ale i zakazama treba na mou herni konzoli. Stejnak sem proste stejny a velice me to mrzi. Rodice si mysli ze lajdacim ale trochu je chapu ponevac to tak i vypada. To ze se snazim to nejde vubec videt prave kvuli spatnym vysledkum ve skole. Nevim co stim.

Nejlepší odpověď
MonkeyKing

Hoď někam pryč ten XBOX, a třeba zkus najít nějakýho kámoše, s kterým by ses učil. A hlavně si řekni – co chceš.

Když teď se budeš učit, rodiče ti dají pokoj a pochválí tě, z čehož vyplývá, že ti koupí nové hry a Xbox a o prázdninách můžeš hrát donekonečna!

Je to jen tvoje volba

Další odpovědi
lukas.zmizik

Problém je xbox 360…
Když tě nebaví učivo, zadej si to, co probíráte např. do wikipedie nebo youtube… objeví se článek nebo dokument, který tu danou věc rozebere třeba i do vědecké úrovně. Tím nechci říct, aby ses tohle všechno učil, ale aspoň přečetl nebo vysledoval nebo jen tak letmo prošel a máš velkou šanci, že tam najdeš větu, nebo odstavec, který tě zaujme a takhle si o tom ze zajímavosti budeš chtít zjistit víc a už seš v tom…

Tak to dělám já.
Doplňuji:
Sem to vyčetl v jedné knížce co se zabývala tím, jak funguje mozek. A tam se píše o učení od konce. Když si budu číst, nebo spíš „letmo procházet“ učebnici od konce nebo sledovat články a dokumenty, o kterých ve škole ještě nebyla řeč ale jednou k tomu dojde, anebo si „letmo procházet“ již probírané učivo z nějakého zdroje do ještě větší hloubky, tak to ten mozek líp pobere, protože to pro něj v ten moment bude „důvěrně známá oblast“.

Stejným způsobem funguje mimojiné učení se básniček od konce – naučím se nejprve třeba jednu – dvě poslední sloky a pak pokračuji od začátku… Analogicky je to stejné, jako když jedu autem do cíle, který znám… snadněji tam dojedu bez námahy, než když vyjedu někam a musím nad každou křižovatkou přemýšlet, kudy se asi vydám…

Drap

Učit se, jiný způsob asi nebude

Nuk nuk

Ve své otázce sis vlastně odpověděl sám. Vypni xbox 360 a věnuj se učení. Nemusíš se biflovat několik hodin v kuse, učivo si rozděl na menší „porce“, urči si je sám. Podmínkou je, abys splnil, co jsi sám sobě zadal a ten xbox si dávej za odměnu, když splníš určitou dávku učiva, nebo dosáhneš výsledku, který jsi chtěl – ale pozor, i pro něj si urči, jak dlouho budeš hrát a čas nepřetáhni, abys opět nesklouznul do toho, že budeš jen hrát a na školu kašlat.

marci1

Je dobře, že máš zájem školu lépe zvládat. Hry si nechej až na potom, až po úkolech a učení. Uč se v klidu ( všechno vypni ). Musíš se naučit soustředit se na učení. 🙂

RyuzakiKate

Kousni se do rtu a vyhraď si na hraní třeba dvě hodiny denně a za odměnu. Soustřeď se ve škole na výklad (spíš to zkus, jestli máš spolužáky dementy, jde to těžko), vyhledávej souvislosti, když nebudeš vědět, neboj se zeptat. Mě to na základce taky nebavilo, jen angličtina a čeština mi šly bez učení na jedničku. Až na gymplu jsem se naučila se učit. Našla jsem si na každým předmětu něco zajímavýho a snažila si jej zpříjemnit (kromě matiky), ale to je ovlivněno právě tím, jestli látce rozumíš, Pokud pochopíš učivo a dostaneš z písemky dobrou známku, motivuje tě to a řekneš si, že ti to za ten pocit stojí. Tak to bylo u mě. Musíš začít u sebe a co nejdřív, jinak se to s tebou poveze a budeš toho mít nad hlavu.

mosoj

Učit se, učit se, učit se. To říkal již Voloďa.

vevinka007

Tak to já mám taky problém se školou:)
Už mi prozatím vychází na vysvědčení 2 čtyřky, možná 3.. Jo to se opraví, ale furt si říkám, že se to nedá opravit, ale dá:)
Člověk musí chtít, já mám taky velký zájem se učit, mám problém s pamatováním, takže si těžce pamatuju věci..
A jak už tu vypisovali ostatní – Vypnout všechno, své trable hodit za hlavu – aby tě „nepronásledovali“ při učení:D:) a v klidu se učit, taky si říkej, že je to jen pár vět, že se to v pohodě naučíš!;)
A aby sis zlepšil známky, tak se poptej učitelů/učitelek , jestli nemůžeš udělat referát, popř. se nech vyzkoušet párkrát (: Držím palce!;)