WeeBear

Jak dobře znáte náš mateřský jazyk?

Je to trošku zdlouhavější test (30 otázek), ale řekla bych, že stojí za ozkoušení. Případně napiště, jak jste dopadli. 🙂
http://zpravy­.idnes.cz/Sou­tez_test.aspx?id=107
Doplňuji:
kapka: V otázce 24 jsem měla také chybičku – brala jsem v potaz, že gramatika je přejatá z latinského „grammatica“ a hledala jsem slovo jednoznačné jinde. Také nevím, proč to tak je, třeba někdo povolanější opraví. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Gramatika není slovo jednoznačné, protože vedle českého významu mluvnice, jde o nářeční slovo, jímž se pojmenovává staročeská pivní polévka připravovaná hlavně o Vánocích.

Doplňuji:
Je ale pravda, že žáci v 5. třídě nemusí další význam slova gramatika znát.
Znova jsem se dívala do testu, proto jiná možnost výběru nebyla.

Další odpovědi
kapka

Jedna chyba /v otázce 24/. Nejhorší je, že ani teď, když vím správnou odpověď, tak nevím, proč to tak je.

johana 56

Také pouze otázka 24 špatně,nechápu.

IK

I když jsem se s několika chybami vešla do první kategorie hodnocení, spokojená nejsem. V 5. třídě bych dopadla ještě hůř, ale ty chyby které dělám jsou tak „zažrané“ že vůbec nepoznám že je to špatně.

Vysvětlení proč to tak je při chybě, mi také schází.
Mám z množství výukových CD jen jedno, které vám při špatné odpovědi dá vyčerpávající vysvětlení. Ostatní se omezují na správný tvar a nevíte zase nic. Přitom si pamatuji téměř výhradně podle odůvodnění a myslím že nejsem sama.

led

S chuťou som si vyskúšala test. Priznám sebakriticky a s hanbou, len 25 bodov.
Kde môžem spraviť reparát?
moje chyby, za ktoré sa hanbím: 1,2,6,7,24

Doplňuji:
Aha, takže už viem, kam patrím, do 5.ročníku základky :D

pokazdejinak

tak jsem to dala za 27… nejdřív jsem si říkala jak, jsem dobrá a pak jsem tu viděla vaše výsledky jen s jednou chybou a trochu jsem se srovnala ;)
moje chyby: 1, 9, 13 – za tu jedničku se tedy stydím

jinak tu 24 jsem dala správně, tak zkusím vysvětlit, jak jsem k tomu došla
taška – např. igelitová, ale taky hliněná na střeše
nést – fyzicky něco, ale taky např. nést tíhu vlády
sešit – papírový, ale taky sloveso – ten kabát je sešit z kousků kůže
jedině gramatika mi přišla jednoznačná :)

venkovan

V tom testu jsou nějaká divná slova na která se neustále ptají a pro negramotné je ten test hrozně dlouuhý, protože když v hlavě nic není, tak se to nedá dohnat ani poctivým čtením.
Chlubit se moc nemohu, nějaký chyba se tam našla. Ale fakt, nebylo jich víc jak 29.

iceT

23\30 správně

Bičiště

Zkopíroval jsem si výsledek: znovu spustit test

Počet dosažených bodů: 21,00

To je můj výsledek. Jsem v kategorií 18–24 b a prý český jazyk umím. Mohu být spokojen?

Zdroj: moje hlava

annas

Kapko, doufám, že Vy mně věříte, byla jsem osočena jedním uživatelem, že když odpovím správně a vvysvětlím význam slova podle SSČ a použíji svých znalostí z etymologie, tak mě nařkne, že lžu.
Vkládám odkaz: http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/novy-cesky-vyraz

IK

Můj syn říká „to neřeš“
prostě je moc věcí mezi nebem a zemí, které tu prostě jsou a budou.