jirka F

Jak dobře rozumíte cizojazyčným písním?

Já jen tak chytám slova,ale jinak moc nerozumím.Spíše se soustředím na melodii.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Ve slovenských nebo ruských se většinou zorientuji a pokud nějaké slovíčko nevím, dá se najít, protože to jsou civilizované národy používající víceméně hláskové písmo. Německy se zpívat snad ani nedá. 🙂 Zpěv v angličtině nebo maďarštině se dekóduje podstatně hůře. Moderní angličtina je bohužel zdegenerovaný pajazyk.

Další odpovědi
Kepler

Jsem na tom stejně, sem tam něco pochytím v angličtině.

dubraro

Záleží na tom, v jakém jsou jazyce…
Ale často si pouštím hudbu jako zvukovou kulisu a tam si úmyslně vybírám písně v jazyce, kterému nerozumím, aby mne sledování textu nerušilo.

Kelt

Nějakou část písně se třeba naučím a zpívám s nimi. Většinou, když mne to zajímá, tak si přečtu překlad písně. Někdy mi pomáhá i nějaká historie, důvod vzniku skladby. No a mnohdy nerozumím ani našim písním. co chtěl autor říct.

quentos

Anglicky zpívaným velmi dobře, leckdy i slovo od slova (někdy je to na škodu, texty jsou občas tak ujeté, že bych byl raději nerozuměl). Francouzským a ruským dost bídně, sem tam pochytím slovo, jinak žádná sláva.

EKSOT123

Taky mám asi na prvním místě hudební stránku. U angličtiny se nechytám a ocením, když je to s titulky. Titulky se hodí u všech jazyků. I když u takové čínštiny, arabštiny, hebrejštiny, malajálamštiny, apod jsou i titulky celkem k ničemu, když člověk nezná písmena. Když je písnička hodně dobrá, tak si najdu text, případně překlad, je-li k dispozici. Nesouhlasím, že by v němčině nebylo dostatek dost dobrých písniček. (Horší je to s japonštinou.) Ale je fakt, že se mi jich líbí menší procento než u jiných jazyků.