Avatar uživatele
jirka F

Jak dobře rozumíte cizojazyčným písním?

Já jen tak chytám slova,ale jinak moc nerozumím.Spíše se soustředím na melodii.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 1556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bobek 2

Ve slovenských nebo ruských se většinou zorientuji a pokud nějaké slovíčko nevím, dá se najít, protože to jsou civilizované národy používající víceméně hláskové písmo. Německy se zpívat snad ani nedá. 🙂 Zpěv v angličtině nebo maďarštině se dekóduje podstatně hůře. Moderní angličtina je bohužel zdegenerovaný pajazyk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jsem na tom stejně, sem tam něco pochytím v angličtině.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Záleží na tom, v jakém jsou jazyce…
Ale často si pouštím hudbu jako zvukovou kulisu a tam si úmyslně vybírám písně v jazyce, kterému nerozumím, aby mne sledování textu nerušilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nějakou část písně se třeba naučím a zpívám s nimi. Většinou, když mne to zajímá, tak si přečtu překlad písně. Někdy mi pomáhá i nějaká historie, důvod vzniku skladby. No a mnohdy nerozumím ani našim písním. co chtěl autor říct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Anglicky zpívaným velmi dobře, leckdy i slovo od slova (někdy je to na škodu, texty jsou občas tak ujeté, že bych byl raději nerozuměl). Francouzským a ruským dost bídně, sem tam pochytím slovo, jinak žádná sláva.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Taky mám asi na prvním místě hudební stránku. U angličtiny se nechytám a ocením, když je to s titulky. Titulky se hodí u všech jazyků. I když u takové čínštiny, arabštiny, hebrejštiny, malajálamštiny, apod jsou i titulky celkem k ničemu, když člověk nezná písmena. Když je písnička hodně dobrá, tak si najdu text, případně překlad, je-li k dispozici. Nesouhlasím, že by v němčině nebylo dostatek dost dobrých písniček. (Horší je to s japonštinou.) Ale je fakt, že se mi jich líbí menší procento než u jiných jazyků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek