Avatar uživatele
bolak

Jak dlouhý má po narození dítě nehty?

Rostou už před narozením ne? Musej mu je stříhat když se narodí, aby nepodrápal mámě obličej když jí ho donesou nebo jak je to?

Doplňuji:
www: o nějaký rukavičky přece nejde, ptám se na to jak dlouhý má dítě po narození nehty… že „přiměřeně“, to není zrovna jednoznačná odpověď, viď? :)

(Dr. Axl opět nepřekvapil svou objektivitou)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Damiana, briketka10, anonym, zjentek před 4055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Když jsem byla za kamárádkou v porodnici na návštěvě druhý den po porodu, tak ten svišť měl nehtíky narostlé akorát na ploše nehtového lůžka, takže nebyl důvod je hnedka stříhat.
Doplňuji:
Ale třeba je to individuální jako s vlasama...... některá imina se rodí holohlavá a některá jsou zarostlá jak hipísáci :o)

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Čerstvá osobní zkušenost: Nehty po narození miminka jsou dlouhé jako prstíky, miminka, která jsou v bříšku déle – přenášená – mohou mít nehtíčky delší. Jsou však tak tenoučké a měkké, že se většinou samy zkrátí tím, jak se ručky dítěte dotýkají oblečení, peřinek, maminky… Některé děti je mají tvrdší a ostřejší a poškrábou samy sebe v obličeji. Pak se to opravdu řeší rukavičkami, protože novorozenecké nehtíčky by se první dva týdny stříhat vůbec neměly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Mámu nrpodrápe, spíše sebe. Stříhají se zaž za několik dnů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

http://files.sha­lomforuganda.cz/sys­tem_preview_de­tail_200000028-29a282a9b9-public/P1070484.JPG

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Přiměřené velikosti prstíků. Každá máma bude třeba i poškrábána ráda a nic stříhat nebude. Je to moc malinký na stříhání..
Stačí dát rukavičky!
Doplňuji:
Při narození v porodnici dítěti nikdo nehty nestříhá a délku nehtů se na mm, přesněji desetiny mm neměří. Navíc nejde vůbec o délku, ale o to, že jsou velmi ostré. Matky to řeší až doma po delší době stříháním, nebo třeba už v porodnici těmi rukavičkami.
Ještě něco potřebuješ vědět kemo?

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

..ta nominace byla jistě taky za „relevantní text“ :))

jinak dokavaď mi někdo nepošle fotku miminních pazour, tak vodemě plaec neuvidí :)

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

www: nic víc než to, to na co jsem se ptal, kemo :)

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Deli? ty to máš ještě čerstvý ne, mrkla ses mu na ruce, když ti ho na konci toho soaré slavnostně předávali?

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

😁))

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Palec byl za relevantní text, že „jsou ještě malinký na stříhání“, což koresponduje s věcným odkazem Lucijej.
(Tvůj komentář, odtažitý od předmětu otázky aspoň vysvětluje, proč tě frustrovaly anonymní body na jiných poradnách. Ale neboj, už se pracuje na standardizaci v souladu s licenčními podmínkami webu. Drobné korekce v diskuzích jsi už možná sám zaregistroval).

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dr., ja vim kolikrat o jeste relevalentnejsim textu , a vas palecek tam ale chybi .. :( preci jen se trosicku zamyslete, jestli to neni i malililinko tim nickem ! :)

  • iv-

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

P.S. Už jsi zase zapomněl, kam patří osobní vzkazy?

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Můj vzkaz se týkal mé otázky, na nic zas tak osobního sem se neptal, doufám že na mě kvůli tomu nezavoláš ludvíka, ten má teď prej jiný věci na práci než řešit tvoje smyšlený obvinění :))

Tvůj palec byl úplně mimo, ale vzhledem k tomu že jsem měl v otázce dvě odpovědi, jednu www a druhou Drapa, tak jsem ho očekával.

Co se týče anonymních bodů v nějakých poradnách, tak už opět ulítáváš do říše fantazie… :) (čas na tabletku)

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

😁))))

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já to vím, ale tebe ne a ne kontaktovat!

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Na ty, co jsou v podmínce po distančním BANu, se vztahuje ta pasáž v pravidlech „kam vzkazy nepatří“.

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

P.S. Stejně tak, jako příspěvky, které nesouvisejí ani s předmětem otázky, ani s tazatelem.

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jak ty se bojíš písemného kontaktu je až neuvěřitelné!

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To bylo keců, které jsi nažvýkal Karolíně!

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Karoline ? .. :o

před 4055 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek