bolak

Jak dlouhý má po narození dítě nehty?

Rostou už před narozením ne? Musej mu je stříhat když se narodí, aby nepodrápal mámě obličej když jí ho donesou nebo jak je to?

Doplňuji:
www: o nějaký rukavičky přece nejde, ptám se na to jak dlouhý má dítě po narození nehty… že „přiměřeně“, to není zrovna jednoznačná odpověď, viď? :)

(Dr. Axl opět nepřekvapil svou objektivitou)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když jsem byla za kamárádkou v porodnici na návštěvě druhý den po porodu, tak ten svišť měl nehtíky narostlé akorát na ploše nehtového lůžka, takže nebyl důvod je hnedka stříhat.
Doplňuji:
Ale třeba je to individuální jako s vlasama...... některá imina se rodí holohlavá a některá jsou zarostlá jak hipísáci :o)

Další odpovědi
Deli

Čerstvá osobní zkušenost: Nehty po narození miminka jsou dlouhé jako prstíky, miminka, která jsou v bříšku déle – přenášená – mohou mít nehtíčky delší. Jsou však tak tenoučké a měkké, že se většinou samy zkrátí tím, jak se ručky dítěte dotýkají oblečení, peřinek, maminky… Některé děti je mají tvrdší a ostřejší a poškrábou samy sebe v obličeji. Pak se to opravdu řeší rukavičkami, protože novorozenecké nehtíčky by se první dva týdny stříhat vůbec neměly.

Drap

Mámu nrpodrápe, spíše sebe. Stříhají se zaž za několik dnů

zjentek

http://files.sha­lomforuganda.cz/sys­tem_preview_de­tail_200000028-29a282a9b9-public/P1070484.JPG

www

Přiměřené velikosti prstíků. Každá máma bude třeba i poškrábána ráda a nic stříhat nebude. Je to moc malinký na stříhání..
Stačí dát rukavičky!
Doplňuji:
Při narození v porodnici dítěti nikdo nehty nestříhá a délku nehtů se na mm, přesněji desetiny mm neměří. Navíc nejde vůbec o délku, ale o to, že jsou velmi ostré. Matky to řeší až doma po delší době stříháním, nebo třeba už v porodnici těmi rukavičkami.
Ještě něco potřebuješ vědět kemo?

bolak

..ta nominace byla jistě taky za „relevantní text“ :))

jinak dokavaď mi někdo nepošle fotku miminních pazour, tak vodemě plaec neuvidí :)

bolak

www: nic víc než to, to na co jsem se ptal, kemo :)

bolak

Deli? ty to máš ještě čerstvý ne, mrkla ses mu na ruce, když ti ho na konci toho soaré slavnostně předávali?

briketka10

😁))

anonym

Palec byl za relevantní text, že „jsou ještě malinký na stříhání“, což koresponduje s věcným odkazem Lucijej.
(Tvůj komentář, odtažitý od předmětu otázky aspoň vysvětluje, proč tě frustrovaly anonymní body na jiných poradnách. Ale neboj, už se pracuje na standardizaci v souladu s licenčními podmínkami webu. Drobné korekce v diskuzích jsi už možná sám zaregistroval).

anonym

Dr., ja vim kolikrat o jeste relevalentnejsim textu , a vas palecek tam ale chybi .. :( preci jen se trosicku zamyslete, jestli to neni i malililinko tim nickem ! :)

  • iv-

anonym

P.S. Už jsi zase zapomněl, kam patří osobní vzkazy?

bolak

Můj vzkaz se týkal mé otázky, na nic zas tak osobního sem se neptal, doufám že na mě kvůli tomu nezavoláš ludvíka, ten má teď prej jiný věci na práci než řešit tvoje smyšlený obvinění :))

Tvůj palec byl úplně mimo, ale vzhledem k tomu že jsem měl v otázce dvě odpovědi, jednu www a druhou Drapa, tak jsem ho očekával.

Co se týče anonymních bodů v nějakých poradnách, tak už opět ulítáváš do říše fantazie… :) (čas na tabletku)

Andělé

😁))))

anonym

Já to vím, ale tebe ne a ne kontaktovat!

anonym

Na ty, co jsou v podmínce po distančním BANu, se vztahuje ta pasáž v pravidlech „kam vzkazy nepatří“.

anonym

P.S. Stejně tak, jako příspěvky, které nesouvisejí ani s předmětem otázky, ani s tazatelem.

anonym

Jak ty se bojíš písemného kontaktu je až neuvěřitelné!

anonym

To bylo keců, které jsi nažvýkal Karolíně!

anonym

Karoline ? .. :o