iceT

Jak dlouhý je interval mezi akcí a reakcí?

…dotknu-li se elektrického ohradníku,jak dlouho trvá než dostanu šupu?
http://www.stre­am.cz/video/776932-neboj-ten-ohradnik-neni-pod-proudem

Nejlepší odpověď
radce

Záleží, kdy se dotknete ohradníku, některé ohradníky mají interval mezi elektrickými impulsy i v řádech sekund. Doba mezi akcí a reakcí je pak spíš čas, který uplyne mezi tou šupou a okamžikem, kdy se toho ohradníku pustíte! 🙂

Další odpovědi
anonym

Předpokládám v jednotkách milisekund, ale pro naše normální vnímání je reakce okamžitá. Taky to bude ovlivňovat práh bolesti, někdo jej má menší a jiný snese více.

tom004

Tu šupu dostaneš okamžitě. Bolest a ucuknutí se projeví až poté, co mozek vyhodnotí situaci. U každého je ta prodleva jiná. Mimo jiných faktorů ji ovlivňuje, el. odpor těla, vlhkost pokožky, obuv, atd.atd.....

Drap

Už jsem viděl. Většina ohradníků, stejně jak na videu vysílá v jednotlivých intervalech, délka podle nastavení. Takže celkem běžně se může stát že se několikrát dotknu a nic. Jeden dotek v nepravou chvíli však je cítit.