Complex

Jak dlouho žijí průměrně octomilky, když mají vhodné podmínky?

Nejlepší odpověď
annas

"Samička klade během 10–15 dnů až 350 oválných, bílých vajíček, velkých kolem 0,5 mm, na měkké ovoce, kompoty, marmelády nebo kvasící tekutiny.

Larvy se z nich líhnou za 3 dny a jsou protáhlé, vzrostlé, až 8 mm velké, se zakrnělou hlavou. Kuklí se za 3 týdny a dospělý jedinec se líhne po 5–10 dnech dle okolní teploty.

Délka života dospělce je 2–9 týdnů." atd.
https://cit.vfu­.cz/vet-ekologie/rozde­leni_skudcu/oc­tomilky.htm

Další odpovědi
Kepler

Jiný zdroj zase uvádí toto:

Embryonální vývoj ve vajíčku trvá 1 den, larva 5–10 dnů, kukla 4–5 dnů, pohlavní dospělost od vylíhnutí z kukly 8 hodin až 3 dny, celková délka života dospělých až 2 týdny. Schopnost klást až 100 vajíček denně. Celková produkce samice 300 až 2 000 vajíček za život, počet se liší podle jednotlivých kmenů i kvality kultivačního substrátu. Celkový rozmnožovací cyklus u malých octomilek trvá přibližně 3 týdny, u velkých octomilek 5 týdnů.
https://tema.ces­kenapady.cz/te­ma-delka-zivota-octomilky-472225.html

aliendrone

Octomilky? Ty BESTIE jsou snad NESMRTELNÉ! Mohl bych vyprávět hororry (kam se hrabe S. King a Hitchcock!) o mé válce proti nim! Nakonec jsem sice zvítězil (jsem aliendrone), ale za cenu VELKÝCH ZTRÁT! (schovávaly se v hydroponicky pěstovaných květinách, resp. asi jen v jedné, ale musely „pá“ všechny) :(