zjentek

Jak dlouho žije zlatá rybka?

Zlatá rybka- všichni známe.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dokud ji nechytí nějaký přiblblý rybář a nedonese ji k natáčení reklamy, kde jim lekne.

Další odpovědi
aliendrone

To záleží na akvaristovi a jeho zkušenostech, resp. chovatelských schopnostech. Tak namátkou třeba:

  1. u Keplera – rybka přežije 2 roky, zajde na „přebuchtění“ (nesprávnou výživu)
  2. u Edisona – rybka přežije cca 1 rok, přičemž v jeho druhé polovině trpí neurologickými poruchami způsobenými vysokofrekvenčními proudy z okolí.
  3. u gangstera Dochyho – je zlatá rybka mrtvá vzápětí, co zjistí, že není z opravdového zlata a ani neumí plnit přání – zkrátka takový tunel si na něj dovolovat NIKDO nebude! ;) :D :D

Takže se nedá jednoznačně odpovědět, no, :)

Edison

„Dožívá se i 10 let,“

Závojnatka čínská je akvarijní a jezírková ryba, přezdívaná též jako „Zlatá rybka“

😁

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Z%C3%A1voj­natka_%C4%8D%C3­%ADnsk%C3%A1

Klaproth

Zkoušel jsem to. Abych jí mohl lépe pozorovat, vyndal jsem jí z akvária a za půl hodiny byla mrtvá. Asi jí půjdu reklamovat.

zjentek

Tak počkat, ta přání jako plní nějaká závojnatká???

Edison

To není nikde specifikováno. Takže.. možná že jo… 🙂