petra15

Jak dlouho zije Tilandsie ?

Je to ta rostlinka, co se ziví vlhkostí vzduchu, visí na stromech a skálách podobná aloe, ale malá, asi 5 az 10 cm velká.
Doplňuji:
A v kuráckých domácnostech roste mozná lépe, to nevím…:-)

Nejlepší odpověď
beer

Zkušenosti nemám, proto jsem hledal:
„Jejich životnost je poměrně krátká (1 – 2 roky)..“
Doplňuji:
O těchto rostlinách je na netu docela málo, proto je moje předchozí odpověď nepřesná. Tiladsií existuje totiž spousta rozličných druhů, lišících se vzhledem, pěstebními nároky i délkou života.
Tedy všeobecně – po odkvětu odumírají a lze je množit také odnožemi. Ze semen pak dospívají „někdy za 6–8 let“, více zde http://www.abic­ko.cz/clanek/ca­sopis-abc/837/mnoze­ni.html
Víc už jsem nenašel..

Zdroj: http://kkplze­n.eu/index.php/ze­lene-listy-sukulentni-rubrika/65-tillandsia-navod-na-pestovani

Další odpovědi
NoNamer

Pokud myslíte tilandsii, která nemá kořeny (prodává se přilepená na kameni nebo mističce apodobně) tak žije neomezeně dlouho, ale je třeba ji namáčet do vody, aby se nasákla. Rosení nemusí stačit.