Koronavirus

Jak dlouho žije rumělice pospolná?

Nejlepší odpověď
annas

"Dospělí jedinci přezimuji.

Přezimovavší jedince lze spatřit již koncem února. Na jaře se začnou pářit. Sameček si najde vhodnou samici, kterou pronásleduje. Jestliže samice jeho ochotu k páření neodmítne, ploštice se jakoby „obejmou“ a sameček vloží své pohlavní ústrojí do ústrojí samičky, kde pomocí vratizoubků pevně drží. Ploštice jsou pevně spojené svými zadečky.

Po spáření samička naklade vajíčka. Z nich se vylíhnou nymfy, které svlečou svou starou kůži a hmyz, jež vyleze ze staré kůže, je skoro dospělý. Je celý růžový. Po několika hodinách již získá barvu dospělců. Jeho chitinový krunýř je ovšem stále měkký a několik dní potrvá, než ztvrdne.

Po ztvrdnutí krunýře je již ploštice připravena přezimovat. Na jaře naklade vajíčka a krátce potom hyne. Z vajíček se vylíhnou jedinci, kteří přezimují, a celý cyklus se opakuje."

https://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id71942/pos0,200/