kačííík

jak dlouho žije motýl?

Nejlepší odpověď
beer

Dospělci motýlů se objevují podle druhu během jednoho roku dokonce v několika generacích, jiné druhy druhy v generaci jediné. Podle toho se dá stanovit doba, na kterou se ptáš.
Studium entomologie
Podařilo se mně i něco bližšího vyhledat, není potřeba proto uvádět konkrétní případy:
http://www.se­niortip.cz/?mo­dule=article&id_ar­ticle=3248

Další odpovědi
Lucijej

Naši motýli žijou jednu sezónu, vyjímečně se může stát, že některým samicím se podaří přežít zimu někde zalezlá. Většinou života motýl stráví ve stádiu larvy, pak kukly, ale dospělý motýl žije zhruba dva týdny, ale někteří se dožijí sotva hodiny, protože ho někdo sežere nebo rozmázne apod.

Drap

U každého motýla je to jiná doba. Motýl je jen jedním z vývojových stádií.